Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну

Моніторинг Вод Картинка (4)

Найкращу якість води спостерігали в річках Завадівка та В’яр (Вігор).

Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у грудні провели черговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну Вісли.

Моніторинг провели на 23-х затверджених пунктах спостережень, а саме на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну. 

Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників, у тому числі вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів.

Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну річки Вісли розташовані 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

У грудні найнижчу якість води виявили:

  • у річці Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, важких металів;
  • у річці Західний Буг нижче гирла Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
  • у річці Свиня нижче Жовкви, річці Малехівка в селі Малехів, річці Марунька нижче Винник – за вмістом органічних та біогенних речовин;
  • у річці Рата у Межиріччі – за вмістом поліароматичних вуглеводнів.

Найкращу якість води спостерігали в річках Завадівка та В’яр (Вігор).

«Найбільшим забруднювачем річки Західний Буг залишається Львів. Для покращення якості поверхневих вод за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році на території області реалізували 10 природоохоронних заходів з будівництва чи реконструкції споруд для очищення стічних вод, системи роздільної каналізації, каналізаційних мереж і споруд на них, загальною вартістю понад 70 млн грн», – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

Відтак, у 2023 році виконали роботи з будівництва/реконструкції систем очищення побутових стоків у шести населених пунктах: Глинянах, Пустомитах, Давидові, Солонці, Дрогобичі, Міженці. Також збудували каналізаційні мережі у Глинянах, Добрянах, Давидові, Пасіках-Зубрицьких.

Зазначимо, що на сайті ЕкоЗагроза http://surl.li/fpqyb< працює безкоштовна послуга – моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів за хімічними показниками, де відображається інформація щодо оцінки води у визначених пунктах спостережень.

Читайте також: У Пустомитах відкрили першу чергу реконструйованих очисних споруд

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації