Адаптуватись ветеранам у мирне життя допомагатимуть спеціальні помічники: у Мінветеранів напрацьовують Стратегію

Нарада щодо пріоритетних напрямів державної ветеранської політики

Мінветеранів спільно з ОВА працює над тим, аби військовослужбовці після завершення служби отримали все необхідне для інтеграції в суспільство, громаду, родину.

Під головуванням міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної відбулась нарада щодо пріоритетних напрямів державної ветеранської політики. Зараз триває підготовка до реалізації Стратегії переходу з військової служби до цивільного життя. 

Одним з ключових моментів стане створення в Україні інституту помічника ветеранів.

«Плануємо, що в українських громадах, за принципом «рівний – рівному» працюватимуть спеціально навчені люди, які будуть налагоджувати спілкування ветеранів з усією бюрократичною системою, допомагатимуть із необхідною інформацією щодо соціальних гарантій, ветеранських послуг тощо. Крім того, майбутніх помічників навчатимуть й особливостей психологічної взаємодії з людьми, які повернулись із зони бойових дій. Помічник – це, фактично, друг для Захисника, до якого людина може звернутися по допомогу і не відчувати себе покинутою. Працюємо над тим, щоб українське суспільство було готовим до масового повернення наших Воїнів після перемоги, сприяти якісній реінтеграції їх до мирного життя», – наголосила Юлія Лапутіна.

Нарада відбулась в онлайн-форматі. У ній взяли участь начальник Львівської ОВА Максим Козицький, заступник начальника Іван Собко, радниця начальника Львівської ОВА й координаторка консультативно-координаційних центрів області Галина Бордун та директор департаменту соціального захисту ЛОВА Роман Андрес. 

На рівні областей майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. На Львівщині таким ВНЗ має стати Львівський національний університет імені Івана Франка.

Центри ветеранського розвитку мають повноцінно функціонувати вже цього року. Вони стануть складовою реінтеграції ветеранів до цивільного життя та створять  передумови для здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь і навичок ветеранів та членів їхніх сімей для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

У громадах чотирьох пілотних областей, які беруть участь в проєкті, створять сервісні офіси, де будуть працевлаштовувати таких помічників. Вони координуватимуть їхню діяльність, забезпечуватимуть їхню взаємодію з усіма державними і недержавними інституціями за переліком тих послуг, які будуть надавати ветеранам та їхнім родинам.

Пілотний проєкт Мінветеранів зі створення інституту помічника ветерана реалізують у 4 областях: Львівській, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській. Детальніше читайте за посиланням: https://loda.gov.ua/news/62137

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version