А ви знаєте чому скарбнички часто роблять у вигляді свиней?

Ось уже протягом декількох століть люди з різних країн люблять збирати гроші в скарбничці, зберігаючи їх до кращих часів. Зараз ці судини виготовляються в найрізноманітніших формах, проте найбільш популярною є свиня, інформує Ukr.Media.

Саме поросятко в першу чергу асоціюється зі скарбничкою в більшості країн.

Вперше скарбничка з'явилася на території Німеччини, приблизно в XVII столітті. Тоді в країні були поширені закупорені порожнисті кружки, куди люди складали свої гроші. На поверхні підписувалася мета, на яку проводився збір коштів, і по досягненню потрібної суми посуд розбивався. Якимось іншим чином дістати гроші з посудини було не можна.

Деякі вважають, що вперше вони з'явилися на території Китаю. Оскільки в цій країні розвинене виробництво виробів з порцеляни та кераміки, що є основним матеріалом для скарбничок. Перші скарбнички могли з'явитися і в Малайзії. На території цієї держави були виявлені скарбнички, за оцінками, їм півтори тисячі років. Швидше за все, один з жителів Малайзії здогадався зберігати монети в особисто виготовленому посуді для більшої надійності. Однак цей випадок є разовим, і скарбнички на території Малайзії поширені не були.

Чому скарбнички роблять у формі свиней?

Дана традиція зародилася на території Англії. У середньовіччі більшість посуду в цій державі виготовлялося з дешевої глини, яку могли собі дозволити навіть бідні селяни. Такий матеріал називався "pygg", що було співзвучно з "pig" (Свиня).

Коли в Англії почали робити скарбнички з даного матеріалу, їх називали "pyggy bank", що дуже швидко перетворилося в "piggy bank" (Свиня — скарбничка). Зрештою, це призвело до того, що гончарі стали робити скарбнички у формі цих домашніх тварин. Жителі позитивно відреагували на це, оскільки так вироби виглядали набагато цікавіше, і в них буквально хотілося складати гроші.

У XIX столітті ця особливість перекочувала і в інші країни. На прилавках іноземних магазинів почали продаватися свині, в яких пропонувалося зберігати гроші. Люди за кордоном не замислювалися, звідки взялася така традиція, але нічого проти неї вони не мали.

Джерело