А ви знаєте чому країна Саудівська Аравія має таку назву?

З другою частиною назви країни великих питань виникнути не повинно. Все-таки країна знаходиться на Аравійському півострові, який своєю чергою розміщений на Африкано-Аравійській платформі, поруч розташоване Аравійське море, населення країни — араби. Загалом, і інших географічних понять з частиною "Аравійська" можна підібрати масу, інформує Ukr.Media.

У всі часи цей півострів вважався досить ласим шматочком. Але ось в першій половині двадцятого століття у більшості країн були інші турботи з поділом територій, тому на майбутню Саудівську Аравію практично ніхто не звертав уваги.

Чому Саудівська?

На тих територіях ще століття тому правили так звані клани. Три основні клани в ті часи:

  • Сауди;
  • Рашиди;
  • Хашимі.

У 1932 році весь без малого Аравійський півострів опинився під владою клану Саудів. Еміром цього клану був якийсь Абдель Азіз (його повне ім'я насправді навіть не помістилося б в одну сходинку). У тому ж році було оголошено, що королем Аравії став цей самий Абдель Азіз. Його влада практично ніким не заперечувалася, тому він творив, що хотів. Було вирішено на честь свого клану назвати Аравію Саудівською.

Дуже цікаво, що владі Саудів на даних територіях передували численні битви й битви. Династія Саудів воювала з династією Рашидів (і якби перемогли ті, то називалася б Рашидівською Аравією, але в підсумку перемогли Сауди)

Після 1932 року все більш-менш заспокоїлося, а весь цей час до сьогоднішнього дня країною правили спадкоємці Абделя Азіза. Через шість років після заходу на трон першого короля Саудівської Аравії були знайдені родовища нафти, що надалі й зробить цю відносно невелику країну однією з найбагатших у всьому світі.

Саудівська Аравія — справжня "нафтова бочка". Експорт цієї сировини дає 90% експортних доходів країни, 75% бюджетних надходжень і 45% ВВП держави. Нафта стала для Саудівської Аравії не тільки основним продуктом, що піднімає економіку країни, але і серйозним геополітичним козирем.

Колосальні запаси нафти були виявлені тут в 1938 році, але через Другу світову війну великомасштабні розробки доводилося відкладати.

Не чекаючи закінчення війни, президент США Франклін Рузвельт в лютому 1945 року, після завершення Ялтинської конференції, провів зустріч з Абдул-Азіз ібн Саудом. Переговори проходили на борту американського військового корабля «Квінсі» в Суецькому каналі. Тоді був укладений так званий "пакт Квінсі", за яким монополія на розвідку і розробку нафти передавалася США. Рузвельт, своєю чергою, пообіцяв саудитам захист від зовнішньої загрози.

Нафта зробила Саудівську Аравію найбагатшою державою у своєму регіоні, Абдул-Азіз до 1952 року мав особистий статок близько 200 мільйонів доларів.

Джерело