87% мешканців Львівщини готові терпіти матеріальні труднощі заради перемоги України

Заради перемоги України у війні 87% мешканців Львівщини готові терпіти матеріальні труднощі стільки, скільки буде потрібно. До цього готові й 84% переселенців. Про це свідчать результати опитування, яке у травні у великих містах Львівської області проводила соціологічна група «Рейтинг».

Львівщина масово демонструє готовність жити, маючи фінансову скруту, до перемоги над російськими окупантами. Так, до повної перемоги України 87% мешканців готові терпіти матеріальні труднощі стільки, скільки це буде потрібно. З-поміж переселенців області таку готовність висловлюють 84%.

При цьому найбільше до такого способу життя готові старші люди (94%), у гендерному розрізі – чоловіки, а також ті, хто ще не мають дітей.

Жити не більше місяця у непростому фінансовому становищі готові 9% місцевих та 10% переселенців. Найбільше таку думку висловила молодь (16%), у гендерному розрізі – жінки і ті, хто мають дітей.

Якщо воєнна ситуація на Львівщині загостриться, то 75% місцевих мешканців все одно не розглядають можливість виїзду за кордон. Серед переселенців таких є 54%. При цьому слід відзначити, що 62% серед них становлять жінки.

Найбільше схиляються до можливості виїхати за таких обставин за кордон молодь та люди з дітьми.

Довідково: опитування соціологічна група «Рейтинг» методом особистого інтерв’ю проводила 13-23 травня 2022 року у великих містах Львівської області: Львові, Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді.

Участь у дослідженні взяли 1200 респондентів – мешканці міст області (Львів – 800, інші міста – 400); 800 респондентів – переселенці, розміщені у великих містах області (Львів – 400, інші міста – 400). Похибка становить не більше 2,8% для опитування містян, не більше 3,5% – для опитування переселенців.