7 неочевидних ознак того, що ви живете не за коштами

Ось ознаки того, що ви живете не за коштами, інформує gazetapo.lviv.ua.

Ви берете кредити необдумано

Ніхто не закликає вас повністю відмовитися від кредитів, але перед тим як взяти їх, подумайте, чи принесуть вони користь. Одна справа купити в кредит машину для сім'ї або витратити гроші банку на освіту або бізнес, який поліпшить ваш фінансовий стан. Та й в тому, щоб порадувати себе новеньким гаджетом в розстрочку, немає нічого поганого, якщо ви не зловживаєте кредитами і точно знаєте, що щомісячний платіж не проб'є дірку в бюджеті.

Як зрозуміти, що ви живете не за коштами? А ось якщо ви взяли в кредит iPhone останньої моделі і тепер змушені харчуватися локшиною швидкого приготування, то марно — як би в майбутньому не довелося брати кредит на лікування зіпсованого шлунка.

Ви входите в "правило 39%"

39% — саме така кількість людей у світі не мають заощаджень, рівних хоча б їх середньомісячному доходу. Без хоча б невеликої "подушки безпеки" позаплановий похід до стоматолога або зламана пральна машинка обертаються фінансовою катастрофою і борговою ямою.

Ви нехтуєте важливими платежами

Ви відкладаєте оплату комунальних послуг, лікування зубів, купуєте нездорову, але дешеву їжу. Замість цього ви імпульсивно купуєте електроніку, одяг, аксесуари, химерну побутову техніку — речі, безперечно, хороші, але не пріоритетні. Тим часом борги за комунальними ростуть, зуби руйнуються, а організм страждає від авітамінозу.

У вас є давні дрібні борги

Ви забуваєте віддавати найдрібніші борги. Адже як часто буває: там зайняв 50 гривень, тут — 100. "Нічого страшного, почекають, не збідніють від такої дрібниці", — думають багато. Але проблема тут криється набагато глибше, і є вона, скоріше, психологічною.

Дрібні борги мають звичай накопичуватися ви починаєте безвідповідально ставитися до грошей, вважаючи, що завжди зможете взяти у кого-небудь в борг. Але ж число тих, хто готовий вам допомогти, не нескінченно. До того ж, займаючи знову і знову, ви глибше пов'язнете в боргах, бо вже не пам'ятаєте, у кого і яку суму взяли. Візьміть за звичку хоча б з кожної зарплати віддавати те, що зайняли. І не думайте, що це дрібниця. Дуже скоро вона може перерости у величезний борг.

Ви використовуєте кредитку для повсякденних витрат

Ви оплачуєте з кредитної картки повсякденні витрати на зразок продуктів, зв'язку або комунальних послуг? Це нехороший знак — ваші витрати перевищили дохід, як і те, що вся ваша зарплата йде на погашення мінімальних платежів по кредитній картці.

Ви не ведете звітність

Економісти кажуть, що не вести витрати — значить, втратити близько 30% загального доходу. Ми не запам'ятовуємо безліч дрібних витрат і, відповідно, не враховуємо їх, прикидаючи, скільки витратили. Спробуйте записувати всі витрати, аж до пачки жуйки і чашки кави, хоча б місяць, і ви здивуєтеся, скільки у грошей «лазівок». Якщо вам заважає зробити це незрозумілий страх, значить, ви точно живете не за коштами, але підсвідомо боїтеся собі в цьому зізнатися.

Ви робите багато імпульсивних покупок

Кожному знайоме наполегливе бажання купити ось цю річ — або просто що-небудь — тут і зараз. У цей момент людина погано розуміє, які можуть бути наслідки у покупки. Часті імпульсивні покупки говорять про низьку самооцінку і невпевненість в собі і боротися з цією пристрастю треба в кабінеті у психолога. Але усвідомити наявність проблеми — вже половина справи.

Шопоголізм і імпульсивні покупки — не соромтеся говорити собі «я не можу собі цього дозволити». Економія — ознака не "злидня" або невдахи, а розсудливої людини, яка вкладається в майбутнє, а не живе моментом.

Джерело