Ви припинете смітити у домі під час вихідних, натомість, ваш будинок поступово ставатиме чистішим. Візьміть за правило: виконуйте по одній пораді в день, і невдовзі ваш дім засяє чистотою, а головне — порадує порядком, інформує UkrMedia.
Ржаві леза
Старі леза можуть спричинити проблеми зі здоров'ям, такі, як опіки під час гоління, а також інфекції шкіри, особливо, якщо ви зберігаєте їх у вологому душі, де пришвидшується ріст бактерій. Замініть всі бритви, котрими ви вже користувались більше ніж чотири рази.
Додаткові столові прибори
Навіть якщо ваш ящичок із кухонними приборами переповнений, дуже важко слідкувати за тим, якими саме приборами ви користуєтесь постійно, а котрими — ні. "Викиньте дешеві, пошкоджені, а також не потрібні прибори, а решту покладіть у коробку на кухні," — говорить Новак, експерт. "Коли ви готуєте, складіть прибори, котрими ви дійсно користуєтесь, назад у шухляду, а через тиждень, все, що залишиться в коробці, це те, що вам не знадобилося і, напевне, цьому є причина," — говорить Новак. Залиште те, що вам знадобилося і що вам сподобалось, а решту потрібно просто викинути.
Подарункові пакети
Не зациклюйтесь на кожному подарунковому пакетику, котрий ви отримуєте, тільки через те, що ви можете його використати у майбутньому. Великий пакет із подарунковими пакетиками, де вони зберігаються, може спричинити те, що вони зморщуються і будуть виглядати використаними. "Зберігайте два різних пакети у декількох розмірах," говорить Новак. "Слідкуйте за специфікою подарункових пакетів," — говорить вона. Зберігайте красиві пакети, котрі підходили б до будь-якого подарунку.
Залишки пластикових приборів із фаст фуду
Усі ці додаткові пластикові виделки, пакетики з приправами та соломинки із фаст-фуду та їжі, замовленої з собою, як правило, накопичуються. Іноді ви можете навіть не контролювати це, та назбирати серветок і запакованих соломинок. "Деякі люди беруть ці предмети навмисно, тим часом, як інші просто не звертають на них уваги," — розповідає Мейв Річмонд, засновник та тренер в організації "Метод Мейв". Вона рекомендує вибрати достатню кількість предметів, котрі можна залишати, не захламивши кухні, наприклад, брати 3 пакетики соєвого соусу, або декілька серветок у машині. Якщо ви не збираєтесь використовувати ці речі, то просто попросіть касира на додавати їх вам до страви та, таким чином, ви не будете засмічувати будинок.
Одяг для фарбування
Більшість із нас має під рукою одяг, котрий ми з легкістю можемо використати, коли потрібно фарбувати, поратися в садку або робити іншу брудну роботу. Такий одяг не є приємним на вигляд, тим більше, він брудний, і не варто його зберігати. У вашому гардеробі напевно знайдеться щось таке, що ви вже не будете носити, і зможете використати його для брудних робіт. Не потрібно тримати брудний одяг для випадку, котрий, можливо, настане не скоро.
Старий папір та нотатки
Напевне ви записували імена та номера телефонів, а також ідеї, коли планували поїздку, або якусь важливу подію у житті. "Вся інформація, котру ми збираємо під час етапів планування, здається настільки важливою, що ви ніколи не зможете з нею розпрощатися," — говорить Річмонд. Але правда в тому, що коли подорож або якась подія завершується, то більшість цієї інформації стає застарілою, і вам вона вже не знадобиться. Краще перегляньте інформацію перед тим, як викинути її у смітник. Будь-які важливі номери телефонів чи адреси можна записати у телефон, або в особистий записник, чи зберегти на цифрових носіях.
Спеціалізовані прилади
Ці спеціальні прилади допомагають так легко готувати торти, квесадилью, морозиво, але, зазвичай, вони рідко варті того, щоб займати місце на кухні. "Всі ці страви готувались на кухні до того, як до них придумали спеціальні пристрої, тому ви впораєтесь без них," — говорить Новак. Позбудьтесь усього, чим ви не користуєтесь на постійній основі, або, принаймні, перемістіть ці прилади в іншу кімнату у домі.
Контейнери для зберігання їжі
Здається марнотратством викидати пластикові контейнери, котрі продаються разом з їжею, що ми замовляємо доставкою додому. Але, такі контейнери швидко накопичуються. Залиште тільки ті, котрими ви дійсно користуєтесь протягом тижня, наприклад, такі, які вміщаються у вашу сумка для ланчу, чи ті, що достатньо великі для зберігання ваших щоденних залишків їжі. Викиньте решту, особливо ті, які мають запах пластмаси, або пошкоджені. "Краще купувати скляні контейнери для мікрохвильової печі, які не мають хімічного ризику, котрий наносить пластик," — говорить Річмонд. "Чомусь ми думаємо, що нам не потрібно витрачати навіть копійки на те, що ми можемо отримати безкоштовно," — говорить вона. Проте, спробуйте інвестувати трішки в те, що принесе вам користь.
Пляшки для води
"Чашки для подорожей стали новою річчю, котру люди почали колекціонувати," — розповідає Новак. Пляшки для смузі, тумблери із соломинками, щоденні пляшки для води, термоси, — ці контейнери здатні займати велику частину вмісту шафи. Залиште тільки пляшки із водою та чашки для подорожей, котрі, насправді, використовуються постійно. "Зберігайте ті пляшки, котрі пасують до вашого футляру для чашки, велосипеда, або килимка для йоги, та викиньте решту," — радить Новак.
Трави та спеції
"Зрозуміти коли викидати прокисле молоко, або зів'ялу зелень дуже легко, але ви можете тримати спеції та трави занадто довго. Звичайно, в них не виходить термін придатності, тобто вони не змусять вас почуватися погано, але вони втратять свій смак та якість," — пояснює Новак. Візьміть трішки спеції чи приправи на пальці, і трішки розітріть, якщо ви не відчуєте запаху чи смаку, то її варто викинути.
Стара косметика
Викидайте туш через три місяці після її придбання, а деякі продукти для відтінювання обличчя через шість місяців. Для всього іншого, що знаходиться у вас у косметичці, термін придатності закінчується через рік. "Це легке правило, котрого слід дотримуватись," — рекомендує Новак. "Звичайно, не обов'язково зіпсована косметика завдасть вам шкоди, але може стати причиною багатьох дефектів," — пояснює вона. Краще запишіть дату виготовлення продукту після його відкриття, щоб ви не забули. Не обов'язково тримати косметику протягом цілого року, краще її викидати, якщо продукт змінив консистенцію, колір чи запах.
Пластикові пакети
Так, ці пластикові пакети для покупок можуть стати у нагоді, але це не значить, що вам потрібно накопичувати їх у великих кількостях. "Знайдіть час, щоб підрахувати скільки пакетів ви використали цього тижня, просто підрахуйте," — говорить Річмонд. "Це те, що я рекомендую, коли клієнтам потрібно поборотися з великим обсягом. Поставте собі цифру у 5 або приблизно, щоб зробити більше простору у кухні."
Багаторазові сумки
Багаторазові сумки є міцнішими та більш екологічними за стандартні пластикові пакети, якщо ви вчасно згадаєте їх взяти з собою, оскільки, швидше за все, вам доведеться знову купити додаткові багаторазові сумки, адже, мабуть, забудете свою вдома. "Деякі з таких сумок крихітні і, зазвичай, вміщають мало продуктів," — говорить Новак. "Краще викинути ті, дизайн котрих вам не підходить, або які вам не подобаються," так вона розповідає.
Зношені килимки для ванної
Нарешті настав час, коли можна змінити старий килимок для ванни, у котрому відшарувалась гумова підкладка. "Ми поводимося так, ніби ми збираємось використати його ще раз," — говорить Новак. Просто викиньте килимок у сміття, і ми гарантуємо, що ви не будете за ним сумувати.
Старі журнали
Коли стопка журналів постійно збільшується, малоймовірно, що ви взагалі будете користуватися кожним із них. "Викиньте ті, котрі мають більше ніж чотири-шість місяців," — рекомендує Річмонд. Замість цього, є багато чого нового та свіжого, щоб прочитати.
Подарунковий папір
Зберігайте подарунковий папір тільки із загальними візерунками, котрі можна використати для різних свят, таких, як дні народження, новорічні святкування та багато інших. "Коли ви купуєте подарунковий папір на окреме святкування, ви завернете один подарунок, і у вас залишається маса такого паперу, який ви, можливо ще раз і використаєте протягом року, але з умовою, якщо він не зіпсується під час зберігання," — говорить Новак. "Залишки краще віддайте дітям для їхніх творчих проектів," -. вона рекомендує.
Мочалки
Мабуть, ви думаєте, що вони не мають терміну придатності, але мочалки та різні щітки для тіла, а також губки, можуть містити в собі бактерії. "Їх важко чистити, тому краще їх замінити. "Мочалки зазвичай не дуже дорогі, тому ви просто можете придбати іншу, замість того, щоб зберігати стару із плямами," — рекомендує Новак.
Шкарпетки без пари
Взагалі це нормально триматися за носок, котрий без пари, протягом деякого часу, в надії, що другий все-таки з'явиться, особливо, якщо ви носите носки однієї марки та стилю. Але шухляда, заповнена носками без пари, це зайва трата простору. "Краще звільніть цей простір та витратьте на щось інше, наприклад, на светр чи пару джинсів," — говорить Річмонд. Ви займаєте цінний простір великою кількістю дрібних речей.
Прострочені ліки
З часом ліки втрачають свої властивості, тому періодично перевіряйте свою аптечку на предмет ліків, у котрих вийшов термін придатності. "Зараз саме час дізнатися, чи ваші ліки проти застуди застаріли, а не тоді, коли вони вам дійсно знадобляться," — рекомендує Новак. Краще зібрати такі ліки, та утилізувати їх, обновивши свою аптечку.
Старі простирадла
Не тримайтесь за старі простирадла, котрі вже не підходять ні під один матрац у вашому домі. "Просто на всякий випадок, це те, до чого звик наш менталітет," — продовжує Новак. Якщо ви дійсно збираєтесь купувати новий матрац, розмір якого підійде під ваші старі простирадла, то напевне ви все-таки захочете придбати нові простирадла. Краще віддайте їх тому, хто буде ними дійсно користуватися.
Одяг, котрий уже не пасує
Ви вже напевно знаєте, як краще сховати речі у шафі, але переповнена одягом шафа може бути вже занадто. Щоб зробити задачу легшою, починайте із нижніх шухляд, перебираючи речі. "Можливо, ви знайдете саме ті речі, про котрі ви вже забули, тому з більшою ймовірністю зможете від них позбутися," — дає пораду Новак. Задайте собі запитання чи дійсно варто залишати речі, котрі давно вже не пасують.
Використані батарейки
Швидко пройдіться по будинку, щоб знайти всі ті батарейки, котрі лежать у випадкових шухлядах. Дістаньте всі, у котрих вийшов термін придатності, або у яких почалась корозія, навіть, якщо ці застарілі батарейки досі працюють, все одно ви будете на крок ближчими до того, щоб повністю очистити шухляди від всякого непотребу. "Якщо ви ніколи не зіштовхувались із батарейками, зробіть це раз і назавжди, щоб позбутися небажаних речей, котрі дарма займають місце," — радить Річмонд.
Вицвілі рушники
"Давайте будемо чесними, адже ви напевне ніколи не виберете вицвілий рушник, оскільки у вас є багато чистих та пухнастих рушників. Ви б їх навіть не запропонували вашим гостям. Тоді для чого тримати такі рушники?" — запитує Новак. Тримайте декілька для надзвичайних ситуацій, таких, як затоплення будинку, а решту просто викиньте.
Сувенірні футболки
"Не забивайте свою шафу футболками з відпочинку тільки через сентиментальну цінність. Є деякі речі, котрі ви сприймаєте як одяг, але, насправді, вони є пам'ятними речами," — нагадує Новак. Ви зберігаєте ці речі у своїй шафі, але натомість вони мають зберігатися у коробці із пам'ятними речами. А ще краще, не накопичувати подібні футболки.
Не використані спеціальні продукти та прибори
Напевне ви користувалися хоча б ложкою спеціального соусу, або спеції, коли експериментували з етнічною їжею. "Ми любимо почуватися натхненними, готуючи нові страви," — говорить Річмонд. Але до деяких продуктів ми не звикли, адже їжа разом із ними повністю змінює свій смак. Викиньте такі інгредієнти, котрі накопичуються у вас у шафі, якими ви користувались тільки раз, і у вас немає планів на їх подальше застосування.
Пам'ятні речі
Зберігайте пам'ятні речі лише в одній коробочці, котру легко сховати. Як тільки вона буде повною, зменшить кількість таких сувенірів, замість того, щоб брати додаткові коробочки. "Краще зробити знімок, ніж тримати безліч предметів, котрі стосуються якогось пам'ятного дня," — дає пораду Новак. Замість величезної коробки пильних плюшевих ведмедів та розплавлених свічок, ви зможете зберегти свої спогади в цифровому варіанті.
Біжутерія
Шанси на те, що хтось отримає більше користі від вашої біжутерії, ніж ви, дуже великі. Часто таку біжутерію використовують у деяких магазинах, а також вона потрібна в театрах в якості реквізиту," — розповідає Новак. "Біжутерію можна розпродати на деяких сайтах, адже люди, котрі використовують її для своїх проектів, обов'язково її куплять," — говорить вона.
Стара білизна
Викиньте рвані колготки, та білизну, в якої вже розтягнулись резинки. "Вся та білизна повинна дійсно підтримувати фігуру, а не псувати її своїм виглядом," — Новак розмірковує.
Картонні коробки
Можливо, ви зберігаєте оригінальну коробку від телевізора або комп'ютера просто на випадок, якщо ви будете його продавати, або вам доведеться переїжджати, але, зазвичай вони не варті місця. Тільки через те, що ціна може бути трішки більша за оригінальне упакування, не варто захламлювати будинок. Також, якщо ви не збираєтесь переїжджати найближчим часом, то не варто навіть думати про таке," — попереджає Річмонд. Якщо ж ви тримаєте упакування, після придбання товару, оскільки не впевнені у його роботі, чи у тому, що він вам підходить, то тримати його слід не більше 2 місяців. Цього часу достатньо, щоб цілком визначитись і перевірити працездатність товару.
Сумочки
У вас напевно є декілька сумочок, з якими ви часто виходите, а до інших ви майже не торкаєтесь. "Позбудьтеся від важких сумочок, котрі вам не подобається носити, які виглядають потертими, або у котрих розірвана підкладка. Це не така річ, на яку варто витрачати гроші, щоб полагодити, навіть, якщо ви зможете її полагодити, вам не варто використовувати таку сумочку," — говорить Новак.
Ланчбокси
Викиньте старі ланчбокси, у яких поламані защіпки та котрі не працюють, щоб тримати вашу їжу при певній температурі. "А деякі з нах дуже забруднені, та їжа застрягла по вуглах," — застерігає Новак.
Надщерблені чашки
"Вони є шкідливими для вас, оскільки ви можете поранитись," — радить Новак. Вона стверджує, що потрібно викидати все, що ви не можете запропонувати гостям.
Непрочитані книги
Для того, щоб вибрати книгу, необхідно сходити у книжковий магазин, продивитись безліч полиць з книжками, і знайти найцікавіші варіанти. "Але зараз, коли книги доступні лише у декілька кліків, вони, як правило, накопичуються, перш, ніж ми можемо їх прочитати," — розповідає Річмонд. Знаючи, що ми витратили гроші на щось і не користуємось ним, спричиняє відчуття провини. Сядьте і подумайте коли і чому ви купили кожну із книг, та зберіть ті, які більше не плануєте читати і зробіть пожертвування в певні організації.
Старі дрібнички
Отримайте бездоганний будинок, про який ви завжди мріяли, просто позбувшись предметів домашнього декору, котрі просто не підходять до вашої особистості. "Вони знаходяться в домі так довго, що вже просто стали частиною загального пейзажу," — говорить Новак. Вона рекомендує перевіряти книжкові шафи, щоб перевірити, чи дійсно ви любите кожен предмет, перш, ніж покласти його на місце.
Святкові скатертини
Збережіть декілька скатертин та серветок основних кольорів, котрі можуть згодитися на різні пори року. Ті, що потрібні лише на одне конкретне свято, просто займають дорогоцінне місце. Ви не повинні зберігати скатертини, що згодяться тільки для одного свята у році, а ось зберігати їх потрібно цілий рік.
Старі іграшки
Скоротіть кількість іграшок, котрими граються ваші діти — це буде першим кроком до скорочення безладу, який вони створюють під час гри. Відкладіть те, що зламане, або має відсутні шматки та викиньте у смітник. Якщо ви помітили, що діти не граються всіма іграшками, попросіть їх відкласти непотрібні. "Такі іграшки можна здати в організацію для дітей, котрі не мають взагалі іграшок," — радить Новак. Вона говорить, що іграшки, котрими діти користуються найменше, можна сховати у коробці на декілька місяців. Якщо діти не згадають про них, можливо, краще їх віддати.
Застаріла техніка
"Життя змінюється швидко," — говорить Річмонд. "Техніка, на яку ми витратили гроші кілька років тому, зараз вже вважається застарілою." Її важко відпускати, оскільки ви знаєте, наскільки вона була корисною, але це необхідно. Наприклад, якщо б ви з радістю користувались старим телефоном, але у вас не має до нього зарядного, то краще його викинути.
Солі та бомбочки для ванної
Якщо ви не часто любите приймати ванну, то вас, напевне, не дуже цікавлять такі речі, як солі та бомбочки для ванної. Коли ви нарешті зважитесь їх використати, то волога та мікроби зроблять їх не придатними для використання. "Сіль або бомбочка, котра вже не здатна виконувати свою функцію, не додасть вам заспокоєння під час прийому ванни," — застерігає Новак.
Дизайнерські чохли для одягу
Не думайте, що вам потрібно зберігати дорогий одяг у дизайнерському чохлі, з яким ви його купували. "Думайте про чохол, як про засіб для перенесення вашого одягу", — радить Річмонд. "Тоді, якщо ви захочете використовувати його у вашій шафі… нехай займає місце. Але, якщо ви більше не бажаєте тримати чохол у кутку шафи, просто позбудьтесь його."
Підставки під напої
"Багато людей зберігає підставки під напої, ніби у них нещодавно була велика вечірка," — розповідає Новак. Якщо у вас рідко бувають вечірки, краще позбутись речей, якими ви не користуєтесь. Викиньте забруднені та поламані підставки.
Безлад у сумочці
Запасні монети, шматки паперу, ручки, котрі не працюють, обгортки повинні відправлятись одразу у сміття. "Перевірте, чи ваші картки мають різні додатки, щоб зменьшити кількість карток у гаманці, адже чим меньше паперів, тим краще," — радить Новак.
Ароматична суміш
Новак застерігає: "Якщо ароматична суміш втратила свій запах, то краще її викинути, адже вона втратила свої якості". Краще оновити суміш, або взагалі відмовитись від її використання, якщо ви це робите рідко.
Додаткові гудзики
Викиньте коробку з гудзиками, кнопками, котрі залишились від речей, яких вже, напевне, і не залишилось у вашому гардеробі. Новак пояснює, що скоріш за все, ви вже не зможете підібрати до одягу відповідні гудзики. Краще здати одяг у ремонт, де, напевне, підберуть правильний колір гудзика.
Залиште відповідь