У сучасному світі важко уникнути перенапруження очей, адже ми працюємо за комп’ютером, не випускаємо із рук смартфон і відпочиваємо, переглядаючи відео. Усе це призводить до поступового погіршення зору, не пов’язаного із захворюваннями чи віковими змінами. Щоб зберегти гострий зір, потрібно знати, які фактори негативно на нього впливають. Офтальмолог мережі оптик https://kyivlinza.ua/ назвав найбільш небезпечні чинники для очей:
- Ультрафіолет та яскраве світло;
- Сухе повітря та протяги;
- Тривале користування гаджетами;
- Відсутність фізичних навантажень;
- Шкідливі звички та їжа;
- Вікові зміни.
Більшість із цих факторів легко усунути, якщо змінити спосіб життя та відмовитись від поганих звичок. Ми розповімо про 3 способи, які допоможуть зберегти гострий зір якомога довше.
Баланс роботи та відпочинку
Якщо ваша діяльність пов’язана із зоровим напруженням, важливо максимально знизити навантаження на очі протягом для та за межами роботи. Якщо ви цілий день провели перед монітором комп’ютера чи планшета, зі стосом документів чи учнівських зошитів, обмежуйте використання гаджетів увечері. Найкращим відпочинком для очей та всього тіла стане прогулянка парком чи містом. Найгірше, що ви можете зробити, — цілий вечір дивитись телевізор або читати новини на екрані смартфона.
Освітлення робочого місця та постава
Щоб знизити зорове навантаження, важливо правильно обладнати робоче місце. Найперше це стосується освітлення, адже найбільшої шкоди очам завдає яскраве світло монітора, коли людина перебуває у темному приміщенні. Це ж стосується читання чи роботи з документами при поганому освітленні. Важливо слідкувати за поставою, адже неправильне положення хребта та шиї погіршує кровотік та живлення головного мозку корисними речовинами. Неправильне крісло та звичка горбитись має негативні наслідки для всього організму та здоров’я очей зокрема.
Правильне харчування
Збалансоване харчування здатне змінити ваше самопочуття та здоров’я. Щоб якомога довше зберегти гострий зір, важливо включити у свій раціон продукти, що містять вітаміни А, С, В, цинк, селен, лютеїн і зеаксантин. Вживайте яйця, цільномолочні продукти, вершкове масло та рибу — ці продукти містять вітамін А. Він є частиною клітин сітківки, тому підвищує чіткість зору. Вітамін С добре захищає сітківку, тому варто їсти цитрусові, ківі, свіжу паприку, полуницю та смородину.
Вітаміни групи B необхідні для правильної передачі нервових імпульсів до головного мозку, що також впливає на зір. Тому вживайте рибу, м’ясо та злакові продукти. Важливо включити до свого раціону морепродукти, сир, горіхи та печінку, адже ці продукти містять цинк та селен. Щоб захистити очі від негативної дії ультрафіолетового випромінювання, вживайте шпинат, гарбуз, бобові та свіжу капусту. Ці продукти містять заексантин та лютеїн.