140 компаній Львівщини подали заявки на компенсацію зарплати працевлаштованим переселенцям

У Львівській області 140 фірм та компаній подали документи для отримання компенсації за оплату праці 283 працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб.

Частина підприємців уже отримали виплати від держави, загальна сума яких склала 188,5 тис. грн, повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.  

Зазначається, що окрім тих, хто уже подав заявки, по консультацію звернулися загалом майже 5400 працедавців. Директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк додав, що більша частина тих, хто звернувся по допомогу, це працедавці Львова.

«За галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання витрат з оплати праці подали суб’єкти господарювання переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, організації харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я, сільського господарства та будівництва», – розповів він.

Щоб отримати компенсацію на суму 6,5 тис. грн за особу, необхідно не раніше, ніж через п’ять днів після прийому на роботу внутрішньо переміщеної особи, подати до базового центру зайнятості або філії ЛОЦЗ заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи та документ, що підтверджує працевлаштування на спеціально визначених умовах.

Також потрібно подати відомості про працівників, які є застрахованими особами та копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Заяву можна надіслати в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія».

В обласній адміністрації нагадали, що програма компенсацій діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. Також вона не поширюється на установи та організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування.

Джерело