Звідки взялася прикмета і чому не можна ставити на стіл порожню пляшку

Ви, напевно, неодноразово чули, що порожнім пляшкам на столі не місце, інформує Ukr.Media.

Ця народна прикмета настільки вкоренилася у свідомості наших бабусь та дідусів, що стала вже невіддільною частиною будь-якого застілля.

І навіть багато з тих, хто не відносить себе до розряду забобонних людей, автоматично забирають порожню пляшку зі столу, не помічаючи цього.

То чому ж ми це робимо? Невже порожня пляшка на столі може настільки сильно колоти око, що ми одразу ховаємо її подалі? Давайте розбиратися! Існує три цікаві пояснення цієї народної прикмети.

Забобони

Виявляється, існує думка, що порожні пляшки на столі приваблюють у будинок бідність. Якщо ж на столі затримується порожня пляшка, господарям будинку незабаром не буде чим накрити цей стіл. Також вважається, що подібними властивостями володіє весь порожній посуд.

Здавна у народі вірять, що в порожніх пляшках заводяться нечисті духи, потім вони приносять біди та розчарування господарям. А дехто навіть вважає, що ненаповнена пляшка — символ, що вказує гостям на двері.

З історичного погляду

Ця версія звучить переконливішою за попередню. Історія свідчить, що французи виписували відвідувачам питних закладів рахунок, дивлячись на кількість порожніх пляшок на столі. Тут клієнти і розробили свою хитру схему: вони просто ховали більшу частину порожніх пляшок, щоб за них не платити.

З практичних міркувань

Якщо подумати, нескладно здогадатися, що порожні пляшки можуть просто займати вільний простір на столі та заважати гостям. Також ненаповнену ємність дуже просто впустити і розбити.

Джерело