Коли люди готуються купити заміську нерухомість, у голові багатьох — гарні картинки з інтернету з чашкою кави на веранді з видом на природу, спів птахів і радісний сміх дітей, що граються на власній ділянці. І навіть незважаючи на те, що по життю я — реаліст, у мене було це також, інформує Ukr.Media.
Сьогодні буде стаття з розряду «очікування — реальність».
Пити каву на веранді вранці…
Ну варто почати з того, що переїхавши з центру міста за його межі, на роботу мені тепер треба добиратися не 30 хвилин, як раніше, а 50. Встаю о 6-й, про сніданок і мови бути не може (інакше треба вставати о 5-й) і їду. Звісно, каву все ж таки я п'ю, але по дорозі на роботу в машині.
У вихідні все складається дещо інакше: встаю я трохи пізніше, але й старша дворічна донька встає разом зі мною. І як думаєте, чи є у мене 15-20 хвилин, щоб побути на веранді?
Ну і варто розуміти, що веранда у своєму будинку — явище сезонне. Взимку вона завалена снігом, може до літа і вдасться хоч пару разів за сезон влаштувати там сімейний сніданок.
Мало було роботи? Отримайте, розпишіться!
Живучи в квартирі, особливо не замислюєшся про те, що все навколо потребує догляду та своєчасного обслуговування. Живучи тепер у будинку, я розумію, що в одній особі я маю бути трохи електриком, сантехніком, чистити сніг на вулиці і так далі. І це враховуючи, що будинок у нас новий і нічого поки не ламається.
Насправді тут є і плюс: дізнаватися щось нове завжди цікаво і корисно. Але коли об 11 вечора відключається котел опалення через низький тиск, замислюєшся — ну де ж той чарівний номер диспетчерської, яка все вирішить.
Багато місця
А це вже, безсумнівно, величезний плюс. У перші тижні дитина бігала по будинку з радістю, що не треба обмежуватися іграми тільки на своєму килимку. Тепер у доньки є своя кімната з купою іграшок, у бабусь-дідусів — гостьова кімната, в якій можна переночувати, а крім цього: окрема кімната-кабінет, простора кухня-вітальня, гардеробна і батьківська спальня.
Будинок великий, місця багато
Звісно, у великому приміщенні є і величезний мінус: прибирання тепер теж додалося. Окрім перелічених кімнат у нас: 2 санвузли замість одного, сходи, купа вікон — все це потребує багато сил і часу.
Витрати зросли
Тут я можу говорити нескінченно, тому що гроші в будинку летять набагато швидше, ніж у квартирі. Витрати на бензин — ще терпимо. Але от опалювати наш будинок виявилося вкрай дорого.
Обставити такий будинок меблями теж, до речі, вийшло дуже недешево. Та й зробити ремонт.
Незручності
Якщо раніше від квартири до магазину я міг дійти за 2 хвилини (причому до великого супермаркету), то тепер я не можу дійти — магазинів поруч просто немає. Всюди треба їхати.
Зате тепер замість садочка — прогулянки на свіжому повітрі
У місті дитячий садок був прямо біля нашого будинку, тут же до нього треба їхати.
Ще на нашій вулиці немає нормальної дороги та вуличного освітлення. Тема ця складна і не зовсім проста, скаржитися в адміністрацію безглуздо. А гуляти з двома дітьми по калюжах восени і в темряві — то ще задоволення.
А як же плюси?
При цьому є і безліч плюсів: влітку майже кожні вихідні я смажив шашлики. І для цього не треба було їхати кудись. Просто вийшов з будинку — і смажиш.
Немає сусідів які вічно ремонтують квартиру, галасливих (чужих!) дітей за стіною, заторів у дворі, проблем з паркуванням. При цьому є ідеальна тиша ввечері, красиве зоряне небо вночі та свіже повітря, яким я поки так і не можу надихатися.
Тому, дивлячись на всі складності та проблеми я кажу — переживемо, звикнемо, вирішимо! І щоразу, коли думаю — «та навіщо ми взагалі сюди переїхали?!», сам собі відповідаю: «Будь я зараз знову перед вибором: будинок чи квартира, однозначно знову вибрав би будинок».
Залиште відповідь