Знання цих суворих істин допоможе вам позбутися самообману, не зробити прикрих помилок і побудувати успішну кар’єру

Робота — важлива частина нашого життя. Саме на неї ми витрачаємо величезну кількість часу і сил. Тому так важливо зняти рожеві окуляри і сприймати реальність такою, яка вона є. Звичайно ж, всім хочеться вірити в справедливість, комфортно почуватися в колективі, отримувати задоволення в процесі роботи і так далі. Однак не забувайте, що не всі ваші переконання, пов'язані з професійною діяльністю, об'єктивні, інформує gazetapo.lviv.ua.

Щоб не відчувати сильне розчарування або ще гірше — не зіткнутися з проблемами через свою наївність, ви повинні вчасно розпізнавати брехню і самообман.

До вас будуть ставитися не так, як ви заслуговуєте, а так, як ви себе спочатку поставите

Яким би хорошим фахівцем або добродушним колегою ви не були, до вас не будуть ставитися так, як ви очікуєте, якщо ви ніяк не посприяєте цьому. Як ви спочатку поставите себе, таке ставлення і отримаєте.

У цьому випадку найбільше щастить людям з високою або просто зі здоровою самооцінкою. Вони знають, що заслуговують на повагу, відразу демонструють свої знання і вміння і підтверджують свій професіоналізм. Це дозволяє їм добре зарекомендувати себе, заслужити довіру начальства і колег. Якщо ж ви не особливо впевнені в собі, то, навіть якщо ви будете дійсно відмінним фахівцем, ви нікого не зможете в цьому переконати.

Колеги — це не друзі

Ну, напевно якийсь ваш колега, якого ви вважали, якщо не другом, то хоча б хорошим приятелем, підводив вас, забував про ваші прохання або зливався в невідповідний момент, обіцяючи допомогти. Як би роботодавці не розхвалювали колектив, в якому вам належить працювати, не варто наївно вважати, що ви потрапите у велику і дружну сім'ю, де всі один одного люблять. Це щось з розряду нездійсненних надій.

В реальності всі мило спілкуються до того часу, поки їм це вигідно. Працюєте разом — підтримуєте приятельські стосунки, діліться один з одним розповідями про особисте життя, обговорюєте колег. Як тільки хтось йде з компанії — зв'язок миттєво пропадає. Те ж саме можна сказати і про взаємодопомогу: поки це вигідно вам обом, ви будете вкладатися, знаючи, що інший відповість тим же. Якщо ж знадобиться діяти собі на шкоду або робити щось просто так, навряд чи колеги будуть охоче вам допомагати.

Практично у всіх є улюбленці

Ваш бос може постійно повторювати, що всі співробітники для нього рівні і він до всіх ставиться однаково. Але це теж поширений міф. Практично у всіх є свої улюбленці: ті, хто приносить максимальний прибуток компанії, хто ніколи не спізнюється, хто не боїться брати на себе відповідальність, виходить на роботу в свій вихідний, або люди, які завжди сміються над його несмішними жартами.

Загалом, причин, чому якийсь із ваших колег потрапив в милість начальства, може бути дуже багато. Буде здорово, якщо ви вчасно вирахуєте таких щасливчиків, — це може допомогти надалі. Ще краще, якщо ви самі опинитеся в їх числі: це, вважайте, забезпечить вам недоторканність і дозволить розраховувати на підтримку з боку боса.

Люди, які хочуть дізнатися вашу думку, часто розраховують тільки на похвалу

Напевно у вас є такі колеги, які постійно просять співробітників про критику. Але не поспішайте радіти тому, що люди, з якими ви працюєте, такі відкриті. У більшості випадків вашу думку хочуть чути лише тоді, коли ви хочете похвалити людину.

На жаль, рідко, хто дійсно виявляється готовий вислухати критику на свою адресу. Яким би ввічливим і акуратним ви не були при перерахуванні спірних моментів в роботі свого колеги або начальника, швидше за все ви нарветеся на недружній погляд. Ніколи не поспішайте давати зворотний зв'язок — ваше щире бажання міняти все навколо в кращу сторону своїми зауваженнями може зіграти злий жарт.

Навіть улюблена робота дратує

Навіть якщо ви потрапили в ряд тих щасливчиків, яким вдалося зрозуміти, що приносить їм задоволення, і монетизувати це заняття, все не так просто. Не варто наївно вірити в те, що тепер ви до кінця життя будете відчувати тільки позитивні емоції, виходячи на роботу. Навіть улюблена справа дратує, набридає, викликає апатію і розчаровує. Періодично цей стан може накривати кожну людину.

Важливо в такі моменти не поспішати і не робити необдуманих вчинків. Ви можете піддатися своїм емоціям і залишити роботу, яка дійсно приносить вам задоволення і непогані гроші. А потім сильно шкодувати про це, розуміючи, що ви упустили відмінний шанс самореалізуватися. Загалом, казки про те, що від улюбленої роботи ви не будете втомлюватися, залишайте де-небудь в дитинстві, доросле життя трохи інше.

Ваше прагнення допомогти часто будуть розцінювати як бажання показати себе

На превеликий жаль, далеко не всі колеги здатні оцінити щире прагнення надати їм допомогу, вказати на помилку, підказати, як поводитися в тій чи іншій ситуації. З боку ваші дії можуть бути сприйняті як бажання показати, на що ви здатні, самоствердитися за чужий рахунок, привернути на себе увагу. Тому намагайся ніколи не лізти в процес чиєїсь роботи — якщо, звичайно, людина не робить те, що може кому-небудь заподіяти шкоду. Краще дочекайтеся, поки до вас звернуться і попросять про допомогу.

Особистісні якості часто цінуються вище, ніж професіоналізм

Якщо ви вважаєте, що одних знань і досвіду вистачить, щоб побудувати успішну кар'єру, ви помиляєтеся. На перше місце часто виходить не те, наскільки добре ви розбираєтеся в своїй професійній сфері, а то, якими особистісними якостями і навичками ви володієте.

Всім хочеться знайти в свою команду дисциплінованого співробітника, який підлаштовувався б під будь-яку ситуацію, швидко приймав рішення, не уникав би відповідальності і генерував нові ідеї. Іноді це навіть важливіше, ніж блок знань, які можна отримати вже в процесі освоєння посади. Так що не зациклюйтеся на чомусь одному — прокачуйте себе повністю.

Без хороших стосунків з колегами неможливо нормально працювати

Дуже важливо побудувати комунікацію з колегами так, щоб вам було комфортно працювати один з одним. Ви можете скільки завгодно переконувати себе в тому, що вам не потрібно подобатися іншим співробітникам, але це не так. У колективі легко стати ізгоєм, особливо, якщо ви не приховуєте свою незацікавленість в спілкуванні і взаємовиручці.

Це не означає, що ви повинні намагатися подружитися зі своїми колегами або удавати, що всі вони вам подобаються, коли насправді це не так. Просто будьте ввічливими, доброзичливими, не ігноруй питання і прохання про допомогу і підтримуйте короткі бесіди на абстрактні теми.

Джерело