Жінка втрачає свідомість до 25 разів на день, але завдяки дбайливому собаці її напади стали значно рідшими

38-річна англійка Хелен Бартон думала, що її цуценя Адел, яке раптом почало тягнути зубами штани і стягувати з неї шкарпетки, просто грає. Але виявилося, що розумний песик таким чином намагався попередити господиню про швидку втрату свідомості, яка трапляється кілька разів на день, інформує Ukr.Media.

Усе почалося багато років тому, коли у жінки розвинувся розлад харчової поведінки. Вона роками намагалася позбутися від недуги і перемогла, але потім з'явилася нова проблема — дивні напади, під час яких Хелен почала ненадовго "вимикатися". Напади непритомності відбувалися у найнесподіваніший момент, і жінка ніяк не могла до них підготуватися.

Одного разу напад стався на сходах. Втративши свідомість, Хелен злетіла сходами і переламала кістки.

На відміну від господині лабрадор Адел заздалегідь відчуває зміни у її стані. Але сама Хелен довго не могла зрозуміти, що вихованець намагається їй сказати. Щоб розібратися у поведінці собаки, жінці знадобилася допомога фахівця з дресування. Поспостерігавши з іншого боку за взаємодією вихованця і господині, той прийшов до висновку, що пес дізнається про наближення нападу за 3-5 хвилин до вимкнення свідомості.

Адел починає поводитися неспокійно. Він хапає зубами штани і тягне Хелен до дивана або стільця, змушуючи її сісти. Іноді він просто ставить лапу на її стопу і тисне на неї. Англійці знадобилося більше року, щоб навчитися розуміти знаки, які надсилає їй вихованець. І тепер вона точно знає, коли потрібно діяти. Хелен намагається швидко знайти безпечне місце, де буде нестрашно впасти. Усе, що у неї у руках, вона просто кидає на підлогу — розумний пес усе збере і принесе їй. У найважчих випадках жінка просто кричить "Допоможи", і собака біжить по допомогу або тисне на тривожну кнопку, яку його господиня завжди носить з собою.

Щось сталося і у організмі англійки. З появою вихованця кількість нападів стала скорочуватися. Зараз вона втрачає свідомість у середньому п'ять разів на тиждень. Набувши впевненості у собі, Хелен навіть зважилася на поїздку до Швеції — звичайно, разом зі своїм вірним помічником. За її словами, вона знайшла довгоочікувану свободу, але ж раніше вважала, що проведе своє життя у інвалідному кріслі або стане тягарем для чоловіка.

"Адел змінив моє життя на краще, — говорить Хелен. — Я була відлюдницею, майже не виходила з домівки, а тепер керую власним бізнесом. Не знаю, що б зі мною було, якби не він".

Джерело