Зернова угода: у черзі майже 90 кораблів

Вантажні судна з українським зерном чекають на вході до Босфору

До портів України прямують сім кораблів, які на вихідних пройшли морським гуманітарним коридором.

Близько 90 суховантажів очікують дозволу на захід до українських портів у рамках зернової угоди. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на Спільний координаційний центр (СКЦ) у понеділок, 7 листопада.

«88 суден очікують на дозвіл на захід в українські порти, а також 18 завантажених суден готуються до інспекції в турецьких територіальних водах», — йдеться у повідомленні.

Також зазначено, що до портів України прямують сім кораблів, які на вихідних пройшли морським гуманітарним коридором. Ще два судна зараз перебувають в українських портах.

Уточнюється, що станом на 7 листопада загальний тоннаж зерна та іншого продовольства, що експортується з трьох українських портів, становить 10 067 175 тонн.

Нагадаємо, за минулий тиждень із українських портів вийшли 28 суден. Вони перевезли понад 800 тисяч тонн агропродукції.

Як відомо, 2 листопада Росія відновила свою участь у зерновій угоді. Її було припинено після нібито атаки ЗСУ на російські кораблі в окупованому Криму.

Тоді в Офісі президента заявили, що відновлення роботи зернового коридору свідчить про те, що глава Кремля Володимир Путін поступається сильнішим лідерам, які мають чітку позицію.

Джерело