В лісах Карпатського регіону помітили унікальні ділянки старовікових букових насаджень віком близько 200 років.
Там ростуть рідкісні та цінні рослини, а також існують рідкісні види тварин. До таких висновків дійшли науковці Львівщини після низки досліджень.
Збережені ділянки лісів у комплексі з типовими гірськими ландшафтами забезпечують існування багатого та різноманітного рослинного і тваринного світу, що підтверджено науковими обґрунтуваннями щодо створення природно-заповідних територій та об’єктів.
У співпраці з громадською організацією «Дунайсько-Карпатська програма» департамент планує оголосити 12 заповідних об’єктів у лісах Сколівського, Славського та Самбірського лісових господарств.
У березні 2023 року за поданням департаменту екології та природних ресурсів ЛОР було створено пам’ятку природи місцевого значення «Близці» площею 90,1 га в лісах Славського лісового господарства.
«Оскільки, у процесі надання статусу об’єкта природно-заповідного фонду одним з основних етапів є погодження власників і користувачів природних ресурсів, переконані в позиції ДП «Ліси України» щодо важливості заповідання унікальних природних комплексів області. Надання зазначеним територіям природоохоронного статусу дозволить зберегти залишки корінних природних старовікових лісів Українських Карпат», — повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОВА.
Нагадаємо, що категорія «пралісові пам’ятки природи» є новою, в законодавстві вона з’явилася у 2017 році, а Львівщина першою в Україні оголосила у 2019 році 4 пралісові пам’ятки загальною площею понад 100 га.
«Такі об’єкти мають важливе значення як майбутній науковий полігон для моніторингу та розробки дієвих заходів щодо збереження природних букових лісів», — зазначила т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь