Засолювання капусти в банках: так готували ще наші бабусі

Особливо такий салат корисний в авітамінозний період, адже в його складі міститься велика концентрація вітамінів А, В, С, PP, Е клітковина, а також багато інших елементів, корисних для покращення флори кишечника та поліпшення здоров'я в цілому, інформує Ukr.Media.

Правильне засолювання капусти в банках — процес не складний, але потребує уважності та знання певних нюансів.

Інгредієнти:

  • Капуста: 2-3 кг
  • Морквина: 3-4 шт
  • Сіль: 1 столова ложка на кожний кілограм
  • Цукор: за смаком

Приготування:

Перед тим, як солити, капусту варто ретельно підготувати. Від качана слід видалити зіпсоване і підвяле листя, ретельно промити. Розділивши на 2 частини, необхідно нарізати її соломкою.

Не варто робити занадто великі або занадто тонкі шматки. Оптимальна товщина — не більше 5 міліметрів. Щільні, але соковиті листи відмінно заквасяться і залишатимуться твердими, якщо дотримуватись усіх правил. Після того, як капуста нарізана, більша частина заготовки на зиму готова.

Далі слід зайнятися морквою. Її не потрібно так багато, достатньо 3-4 штуки. Її призначення — збагачення вітамінами, кольором, а також покращення процесу бродіння.

Моркву слід помити, очистити та натерти на великій тертці. Морква дуже корисна при заквасці, адже завдяки її вмісту збільшується кількість молочної кислоти, а вона надає характерну кислинку.

Нарізані та натерті складові слід змішати в тазі чи емальованій каструлі.

Залізні ємності краще не купувати, оскільки вони можуть вступити в реакцію з кислотою. У нашатковану суміш додається сіль, цукор і ретельно перемішується.

Після перемішування слід придавити капусту руками, щоб вона краще ввібрала сіль і почала пускати сік.

Якщо ви маєте якісь сумніви щодо кількості солі — спробуйте її на смак. Якщо вона недосолена — можна додати сіль, а якщо пересолена — дорізати трохи капусти. Це не складе труднощів і проблем у подальшій заквасці. Більше того, ви будете впевнені, що вона вийде не пересолена.

Поверх збитої капусти кладеться прес, а на нього ставиться вантаж. У ролі вантажу може виступати бутилка води, або якесь інше важке пристосування. Поставлену під прес капусту слід залишати при температурі 20-22 градуси.

Через добу після пресування вона випустить багато соку (чим молодша капуста — тим більше соку). Щоб не утворювалася зайва кількість газів у капусті — її слід 2 рази на добу проколювати до дна дерев'яною паличкою або перемішувати.

Повне приготування капусти настає після 3 діб під пресом. Трапляються випадки, коли преса було мало, і сік виділявся повільніше.

У цьому разі процес закваски може зайняти і всі 4 доби. При цьому дуже важливо не забувати проколювати і перемішувати капусту, щоби верхні шари теж добре просолилися. Після зазначеного терміну капуста готова, а це означає, що її можна перекладати у банку та ставити у холодильник.

Джерело