Якщо ви працюєте на когось, у вас є стабільна заробітна плата та можливість отримувати певні пільги, такі як медична страховка, відпустка тощо. Ви не несете фінансових ризиків, пов’язаних з підприємництвом, такими як втрата капіталу, банкрутство тощо. Також звичайна наймана робота не потребує такої самої кількості часу та зусиль, які потребуються для ведення власного бізнесу.
Але люди продовжують шукати можливості заробляти більші гроші, і часто вбачають їх у власному бізнесі. Звичайно, це не такі швидкі гроші, як офіційний сайт VIP Casino, де можна за один вечір заробити стільки, скільки інші за місяць. Та все ж таки власний бізнес може дати більше можливостей для творчості та особистого задоволення від роботи.
Невизначеність лякає найбільше
Підприємництво пов’язане з фінансовими ризиками. Це аксіома, яка лежить в основі підприємницької діяльності. Також власники бізнесу часто працюють більше годин та не мають стільки відпусток, як у найманій роботі, або просто не мають їх ніколи. Адже вони несуть повну відповідальність за успіх чи невдачу бізнесу.
Це може лякати навіть найсміливіших майбутніх бізнесменів. Але ще більше лякає невизначеність:
- В наймі ти точно знаєш, що зарплатня прийде на картку один або двічі на місяць. Коли працюєш на себе, перший профіт може прийти за день або за кілька місяців. Гарантій немає.
- Офісне життя сповнене структурності та системності. Навіть якщо робота з дому — вона все одно має свої читкі терміни та плани. А в роботі на себе ніхто не встановлює розклад, немає жодної зовнішньої системи покарань та заохочень, відсутні гарантії, що двічі на місяць ти отримуватимеш гроші, немає готових рішень.
Обіцянки високих заробітків, якими майорять безліч курсів успішного успіху зазвичай виявляються неправдивими. Тож перше, на що має налаштуватись підприємець: працювати й працювати багато.
Як полегшити перехід до вільного плавання
Створюйте власні правила. Впевненість можна здобути в тому, що тобі справді підвладне. Неможливо знати, скільки замовлень буде найближчого місяця, але можна спланувати:
- час, який присвячувати роботі;
- відпочинок;
- спорт;
- хатні справи.
Чіткий розпорядок дня допомагає визначити кордони власних можливостей. Також він додає відчуття стабільності та впевненості в тому, що рух до цілей йде. Можливо повільно, але завзято.
Часом може здаватися, що нічого не вийде. Але кожна спроба — не невдача, а просто спосіб, який не веде до мети. Коли людина починає ходити, вона не кидає спроби через те, що падає за кілька кроків. Адже їй ніхто не сказав, що це неможливо. Навпаки, вона бачить, що навкруги всі ходять, і повторює рухи. Поступово їй це вдається.
Те саме і з будь-якою діяльністю — потрібно почати та не кидати, навіть якщо здається, що не виходить. Якщо в інших вийшло, то і ви навчитесь. Поступово, крок за кроком. Не зайвим буде спілкуватись з тими, хто вже пройшов подібний шлях, щоб набратись схожого досвіду.