Це перша українська національна академія наук створена в 1873 році у Львові.
Напередодні, 16 грудня, зала Львівського національного університету ім. Івана Франка зібрала сотню науковців, істориків, викладачів львівських навчальних закладів, представників інтелігенції та влади. Усе, аби відзначити 150-ліття Наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ).
НТШ – це всесвітня українська академічна організація, багатопрофільна академія наук українського народу. Саме НТШ стало рушійною силою формування та розвитку української науки кінця ХІХ — першої половини XX ст.
Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко під час урочистостей зачитав вітальні слова від Президента України Володимира Зеленського. Також зачитували слова від Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Президента Національної академії наук України Анатолія Загороднього.
Особисто привітав присутніх з ювілеєм створення НТШ міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов. В межах заходу також відбулось відзначення почесними подяками Кабміну та Львівської ОВА.
У різні часи до складу Наукового товариства імені Шевченка входили Корнило Сушкевич, Сидір Громницький, Дем‘ян Гладилович, Володимир Шухевич, Олександр Барвінський, Михайло Грушевський, Степан Томашівський, Василь Щурат, Володимир Левицький та інші.
У 1939 році після радянської окупації Львова Товариство припинило свою діяльність. Роботу відновили в 1947-му в Західній Європі та США. Його відділення з’явилися в Канаді, Австралії, Польщі, Чехії, Словаччині. І лише з 1989 року воно почало працювати на теренах України.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь