У наш час жалюзі є невід’ємною частиною інтер’єру багатьох будинків та офісів. Вони не тільки виконують функцію захисту від сонячних променів та сторонніх очей, але й є стильним та елегантним елементом декору.
Жалюзі зручні тим, що з допомогою можна контролювати бажане природне освітлення. Вони простіше у догляді, ніж штори. Крім цього, існує так багато видів жалюзі різних типів і кольорів, що легко можна підібрати їх під будь-який інтер’єр.
Із якого матеріалу бувають жалюзі?
- Бамбукові. Такі жалюзі дуже легкі й компактні, а також стійкі до вологи і не бояться сонця.
- Тканинні. Найпоширеніший вид. Жалюзі виготовлені з поліестеру, стійкі до сонячних променів і прості у догляді. Не менш популярні й бавовняні тканини. При виборі варто пам’ятати, що чим міцніший матеріал, тим довше вони прослужать. Так, наприклад, для кухонь краще вибрати склотканину, яка захищає від спалаху. З мінусів — тканинні жалюзі не відрізняються вологостійкістю і легко мнуться.
- Пластикові. Основна перевага таких моделей – вони не гнуться, добре тримають форму та прості у догляді. Але не варто купувати найдешевші, вони можуть вигоріти на сонці.
- Дерев’яні. Цей натуральний матеріал відноситься до найдорожчих, але переваг у нього дуже багато: стильний зовнішній вигляд, натуральність та довговічність, гарна вологостійкість. Крім того, догляд за ними не потребує труднощів, вони легко миються без будь-яких зусиль. Для таких конструкцій застосовуються міцні, але легкі породи дерева.
- Алюмінієві. Ще один популярний варіант жалюзі. Вони практичні та стійкі до вологи та прості у догляді. З мінусів їх легко можна пом’яти і вони досить галасливі при експлуатації.
- Паперові. Такі жалюзі не відрізняються стійкістю — вони схильні до впливу вологи і не стійкі до механічних пошкоджень. У разі пошкодження паперові жалюзі не можна буде відремонтувати, їх доведеться замінити на нові. Також на них швидко осідає пил, а догляд за ними проблематичний, тому що ці жалюзі бояться вологи. Але все ж таки такі жалюзі хороший варіант швидко і бюджетно закрити вікна від сонячних променів. Як правило, вони кріпляться липкою стрічкою на вікно.
Способи управління
Існує кілька видів управління жалюзі:
- Ручний. Нитки, які пов’язують усі ламелі воєдино, обертаються в залежності від прокручування спеціального прута. Це найпростіший та бюджетний варіант.
- Дистанційний. І тут використовується спеціальний пульт. За допомогою нього можна керувати напрямком ламелей віддалено. Цей спосіб дуже зручно використовувати, якщо жалюзі підвішені занадто високо або до них немає зручного підходу. Такий варіант дуже зручний тим, що не потрібно постійно ходити до жалюзі та регулювати їх, натиснув на пульт – і готове. Це вагома перевага в порівнянні з ручним керуванням.
- Розумний. Це система, що кріпиться на стіну, якою можна керувати зі смартфона. У програмі можна заздалегідь встановити час відкриття та закриття, а також напрямки пластин, що висять. Цей спосіб є найзручнішим і найпоширенішим. Єдиний його недолік — вартість, вона суттєво перевищуватиме інші варіанти.
Щоб правильно підібрати жалюзі, необхідно врахувати особливості інтер’єру та особисті уподобання.