Учні Попелівського ЗЗСО І-ІІІ ст. здобули перемогу у конкурсі «розумних» проєктів від ДонНТУ —

Новини Дрогобицький район Дрогобич Освіта  Учні Попелівського ЗЗСО І-ІІІ ст. здобули перемогу у конкурсі “розумних” проєктів від ДонНТУ

Донецький національний технічний університет (ДонНТУ), який з вересня цього року переїхав і базується у місті Дрогобичі, продовжує на новому місці активну наукову діяльність.

Зокрема, як вже повідомляла МедіаДрогобиччина, з 24 вересня по 5 листопада в межах проєкту EDUTIP (Енергоефективний цифровий університет для промоції технічних інновацій) університет проводив у Дрогобицькій громаді конкурс інноваційних науково-технічних STEM-проєктів «SMART-громада». 

З 10 поданих учнівських робіт 5 відібрали у фінал і вчора, 5 листопада, в Дрогобичі відбулася їх презентація то вибір переможців.

За повідомленням пресслужби Дрогобицької міської ради перше місце здобула команда учнів Попелівського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Кодові магістри»  з проєктом “Розумний будинок”. До складу команди увійшли десятикласники Бачинська Марія, Сенишин Сергій, Химин Ярослав, Маланчук Олег під керівництвом учителя інформатики Унятицького Марʼяна Романовича.

Суть проєкту “Розумний будинок” – у керуванні будинком за допомогою голосу. За словами юних розробників, це дуже актуально, оскільки в час війни чимало людей втратили кінцівки, тож елементарне увімкнення світла чи інших простоїв в оселі стає проблемою.

Проєкти, які пройшли у фінал

  • «Інтерактивний сайт шкільної бібліотеки» від учнів Ліцею №2 м.Дрогобича. Суть задуму – в розробленні сайту шкільної бібліотеки, який містить інформацію про наявні книги, а також чи є вони в доступі, чи в когось «на руках». Також сайт містить такий функціонал, як бронювання книг.
  • «Лазерний тир» від команди учнів Дрогобицького наукового ліцею імені Б.Лепкого. Суть задуму, що навіть в навчальному закладі учням слід трішки розвіятись та гуртуватись навколо спільних ідей. Сам задум можна вдосконалювати та залучати до його розробки ще більше коло ліцеїстів.
  • «Система автоматизованого вирощування мікрозелені» від учнів Трускавецької школи №3. Юні розробники спроєктували цілу систему, яка покликана забезпечити вирощування мікрозелені, практично без втручання людини.
  • «Сонячна лавка» від студентів Механіко-технологічного конкурсу. Суть задуму – в створенні «розумної» лавки, яка допоможе в межах міста підзарядити смартфон та зберегти його під час процесу зарядки в безпеці, у спеціальній камері схову.

Переможці отримали від керівництва університету призи для свого навчального закладу: 3-D принтер та відповідний диплом. Інші команди нагороджені дипломами за участь. Відзначили і педагогів, які допомагали у підготовці інноваційних проєктів школярам. Також окремими подарунками було нагороджено окремих талановитих учнів.

Джерело