У Віварії Львівського медуніверситету створили хірургічний блок для навчальних курсів

У Віварії Львівського Медуніверситету Облаштували Хірургічний Блок Для Навчальних Курсів (1) (1)

Обладнанням блок забезпечили партнери Львівської ОДА.

У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який стане майданчиком для навчальних курсів з контролю пошкоджень у хірургії. Роботи на суму 1,1 млн грн профінансували благодійники – французькі партнери HuSoMe. 

Окрім ремонту, блок оснастили сучасним медичним обладнанням від SMART Medical Aid на чолі з Іриною Рибінкіною загальною вартістю майже 1 мільйон гривень. Серед приладів – наркозно-дихальний апарат GE Datex-Ohmeda, монітор пацієнта EDAN iM50, оптичний ларингоскоп Opticlar, інфузійний насос Arcomed volumed uVP7000 chroma та інше критично важливе обладнання.

До відкриття оновленого Віварію долучився колишній військовий хірург, професор хірургії Військової школи Вальдегас, а також співавтор курсу для військових хірургів Франції – Франсуа Понс. Саме він ініціював впровадження курсу «Surgery damage control» для військових й цивільних хірургів в Україні, які працюють з важкопораненими внаслідок бойових дій. За період 2023-2024 років завдяки курсу підготували понад 300 військових і цивільних хірургів з прифронтових областей.

«Велика гордість, що такі люди,  як мосьє Понс, вирішують ділитися своїми знаннями та досвідом у нашій області. Дякую очільниці Smart Medical Aid Ірині Рибінкіній та команді фонду за цю і всі попередні наші співпраці. Дякую, що спрямовуєте ресурси на найважливіше – порятунок життів. А наша головна мета – щоб Львівщина стала ключовим центром підготовки бойових медиків. Присвячу цьому особливу увагу у 2025 році», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Першочергово, оновлений майданчик допоможе військовим медикам опанувати новітні методики хірургічного втручання в екстремальних умовах, зокрема й на передовій. Підвищення рівня підготовки військових хірургів та медиків безпосередньо впливає на збереження життів поранених бійців, адже від швидкості та правильності надання допомоги залежить їхнє одужання.

Окрім цього, навчальні курси у Віварії сприятимуть підвищенню кваліфікації лікарів та медичних фахівців. Також це відкриє можливість для навчання хірургічних навичок студентів та лікарів-інтернів. 

«Це знакова подія для університету, адже важливо, щоб такі курси проходили на базі медичних закладів вищої освіти, оскільки ми маємо велику кількість кваліфікованих викладачів та інструкторів. Це дозволяє оперативно реагувати на виклики часу, які постають перед сучасною військовою медициною», – додав ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Орест Чемерис.

Перший курс відбудеться вже найближчим часом.

Читайте також: Superhumans Center закликає донатити кров для потреб військових та цивільних, які постраждали під час війни: як долучитися

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації