Новини Трускавець У Трускавці 12 голів ОСББ звернулися до місцевої влади із скаргою на нерівномірний розподіл відключення електроенергії
1 грудня пройшла 40 позачергова сесія Трускавецької міської ради, головною темою якої стало енергопостачання – їй народні обранці присвятили левову частину часу.
Питання підняла депутатка Мар`яна Губицька, зачитавши колективне звернення 12 голів ОСББ «Щодо незадовільного стану розподілу навантаження вимушених відключень електропостачання між усіма споживачами Трускавецької територіальної громади». В ньому йдеться про те, що у неділю, 26 листопада, світла не було понад 20 годин протягом доби у таких будинках: Стуса, 2,4,6,10,12,14,16,18,9-Б, Данилишиних, 9,21, Івасюка, 15,17,19, Стебницька, 62,64,66,70,72,74,76,80, Скоропадського, 5,7,9. Натомість є будинки та заклади, де світло не вимикають зовсім, або вимикають вкрай рідко. Голови ОСББ вважають, що за рахунок одних споживачів не відключають інших, чим порушується принцип рівномірного розподілу навантаження вимушених відключень електропостачання між усіма споживачами, та просять вжити відповідних заходів.
Міський голова Андрій Кульчинський пояснив, що всі споживачі зазнають трьох видів вимкнень – планових, аварійних та стабілізаційних, які часто накладаються одні на одні. Про те, що має бути справедливість відносно вимкнення, влада Трускавця (міський голова, заступники) неодноразово спілкувалася з керівництвом Південного РЕМу та Львівської ОДА. На жаль, від вимкнень потерпають такі об’єкти критичної інфраструктури як насосні станції водоканалу, державний «Приватбанк», «Укртелеком», Трускавецька міська рада як орган місцевого самоврядування, державне казначейство, податкова, інші державні та комунальні установи. Часто є випадки і в установах, і в житлових будинках, що поява світла не означає появу води чи Інтернету, що ускладнює життя та створює дискомфорт. У країні війна, і маємо це розуміти, маємо розуміти хто справжній винуватець наших бід, дискомфорту, як і маємо усвідомлювати, що швидко все зруйноване відновити не вдасться – на це підуть місяці, або й роки.
Також міський голова наголосив на потребі посилення безпекових заходів, адже через вимкнення електроенергії активізувалися злодії та інші злочинці, збільшилася кількість ДТП та травматизму.
Андрій Кульчинський розповів, що міська рада працює над розгортанням пунктів незламності, але повноцінно вони діятимуть тільки в тому випадку, коли електропостачання буде відсутнє понад 24 години. Всі генератори, які міська рада розподіляє між об’єктами, є або закуплені за власні кошти (з місцевого бюджету), або ж є гуманітарною допомогою від наших польських міст-побратимів. Ні обласна, ні районна адміністрації на цей момент не передали для Трускавецької громади жодного генератора. Зрештою, це зрозуміло, адже в інших областях ситуація є набагато гіршою, ніж на Львівщині.
За повідомленням пресслужби Трускавецької міської ради
Залиште відповідь