Більшість представлених сьогодні творів експонуються вперше.
Сьогодні у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького представили виставку картин «Роман Сельський: приборкання кольору». Виставка приурочена до 120-ї річниці з дня народження митця, яка припадає на травень 2023 року.
Виставка включає 84 роботи Романа Сельського з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, який сьогодні разом з директором музею Ігорем Кожаном представив колекцію відвідувачам. Виставка буде доступна для огляду щонайменше три місяці.
У відкритті виставки також взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор.
«Львівщина завдяки роботі наших національних і обласних закладів культури, і в громадах, показала, що наша область є колискою культури, унікальним середовищем її збереження. Українці, які потрапили сюди вперше, шоковані, наскільки багато закладів у цей час не зачинені, не простоюють, а працюють і показують, що навпаки треба ще більше працювати, єднатися, і популяризувати українське. Дякуємо кожному, хто підтримує Збройні Сили України, і тим, хто підтримує культурний фронт. Мусимо бути сильними, бо іншого виходу у нас немає.
Росіяни чинять злочин за злочином, але так як зараз ми об’єднані, ніхто ніколи цього не повторить, тому що Збройні Сили України довели усьому світу, що ніхто не має права зазіхати на територію нашої великої європейської країни», — зазначив Іван Собко.
Як розповіла головна кураторка виставки, вчена секретарка музею Ангеліна Забитівська, колекція творів, яку зібрав Едуард Димшиц, настільки системна, що відображає ретроспективу творчості художника впродовж шести десятиліть. Структура композиції побудована таким чином, що твори розмістили у п’яти залах музею хронологічно – у першому залі можна оглянути найбільш ранні твори (1925-1939 рр.) і відповідно в останньому, п’ятому залі, — найбільш пізні роботи художника (1970-ті – 1980-ті рр.).
Роман Сельський – художник, педагог, яскрава особистість. Навколо нього гуртувалося середовище, яке у 1950-70-х рр. творило культурну ауру Львова. Його мистецький феномен спричинився до створення Львівської малярської школи. У творчості художника переважає постімпресіонізм, але водночас його мистецька палітра є дуже розмаїта і включає алюзії сюрреалізму, експресіонізму, кубізму, магічного реалізму.
Власник колекції, Едуард Димшиц, зазначив, що значну частину представлених робіт йому вдалося повернути в Україну з Польщі, куди їх вивезли у 1980-1990-х рр.
«Колекція творів Романа Сельського розпочалася з середини 1980-х років, коли я аспірантом відвідав його майстерню і безпосередньо від художника отримав його перший твір. З тих пір я пильно стежив за творчістю художника, шукав його твори. Ми з друзями змогли повернути з Польщі понад 300 його робіт . Більшість представлених сьогодні творів ніколи не експонувалися», — додав колекціонер.
Виставка творів Романа Сельського — це вже третій проєкт, який Національний музей у Львові реалізовує у співпраці зі знаним колекціонером Едуардом Димшицом: так, упродовж року у музеї представили виставки робіт з колекцій мистецтвознавця пензля українського художника Миколи Глущенка та української художниці Марії Примаченко, Детальніше про останню – за посиланням.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь