У мерії відреагували на скарги щодо закритих сховищ у Львові під час тривоги

ФОТО: Роман Балук (ілюстративне)

Вчора у Львові, 8 червня, під час повітряної тривоги мешканці вкотре виявили укриття, до яких немає доступу. Про це раніше писала «Варта-1». 

Згодом, у Львівській міській раді відреагували на скарги мешканців про закриті укриття під час повітряної тривоги. Заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк наголосила, що усі міські укриття під час повітряної тривоги відкривають і туди можуть заходити мешканці.

«Вчора на «Гарячу лінію міста» надійшло 11 звернень від мешканців про те, що укриття закриті. Однак так було на момент, коли лише пролунала тривога. А вже до 10 хвилин всі вони були відкриті. Отож, гучні заяви, які проскакують у соцмережах, що під час тривог укриття у місті закриті – не відповідають дійсності», – заявила Ірина Маруняк.

Посадовиця наголосила, що в кожному будинку є відповідальна людина за відкриття укриття.

«І ця відповідальна особа на момент тривоги може кудись відлучитися – піти в магазин, в аптеку, ставити машину на парковку, вийти погуляти… Тобто, не завжди в ту ж саму хвилину, коли лунає тривога, відповідальний може відкрити укриття. Потрібно кілька хвилин почекати. Навіть спуститися по сходах із квартири до укриття потрібен час.

Також, хочу пригадати, що на сьогодні будинки списані з балансу місцевих рад, і мешканці будинку є його співвласниками. Мешканці самі визначають, чи укриття, а це зазвичай підвал, має бути завжди відкрите, чи лише на час тривог, адже у підвалах є їхні приватні речі. Тому мешканці будинку по-різному собі вирішують», — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За її словами, якщо є ситуація, що укриття закрите більше аніж 10 хвилин, то потрібно звертатися на «Гарячу лінію» за номером телефону 1580 і буде оперативна реакція, укриття буде відкрите.

«Минулого тижня відбулися перевірки усіх укриттів міста, спільно з ДСНС і поліцією. Виявлені недоліки усувають і на наступний тиждень проведемо повторну перевірку», — додала посадовиця.

Керівник управління освіти Львова наголошує, що шкільні укриття під час повітряних тривог також відкривають. І школа, як і будь-який інший заклад, має запас часу на відкриття сховища від початку оголошення тривоги – 5-7 чи 10 хвилин. 

«В нас є школи, які не мають свого укриття, і діти ходять в укриття, що є в радіусі 10 хвилин ходьби. Ми так провчилися весь навчальний рік. Це взагалі перший навчальний рік за останні три роки, де діти були у школах. Вчителі водили дітей в укриття, працівники дошкілля носили дітей в укриття, бо діти спали, а було багато тривог протягом дня. 

Кілька років тому у Львові всі школи були обладнані камерами відеоспостереження. Відповідно жодна школа не має нічного сторожа у своєму штаті чи будь-якої людини, яка вночі законно мала би підстави бути у школі і відкривати укриття. Але, розуміючи ситуацію, ми просимо вчителів чергувати і відкривати ці укриття. Школа, як і будь-який інший заклад, має запас часу на відкриття укриття від початку оголошення тривоги – 5-7 чи 10 хвилин. Тому всі шкільні укриття під час повітряних тривог відкривають», — розповів Андрій Закалюк, керівник управління освіти ЛМР. 

Нагадаємо, на минулих вихідних по всій країні проводили рейди по укриттях. У Львові на рейдах працювало спеціально сформовані мобільні групи, до яких входили представники ДСНС, нацполіції, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. Мобільні групи пройшли усі укриття у межах Львівської громади, а це 6011 укриттів.

 

Джерело