Сьогодні, 22 серпня, у Палаці Потоцьких презентували наймасштабніший мистецький проєкт України під назвою «Фарби полум’я сердець». Він об’єднав навколо себе провідних митців з 55 країн світу задля підтримки України.
Сьогодні, 22 серпня, у Палаці Потоцьких презентували наймасштабніший мистецький проєкт України під назвою «Фарби полум’я сердець». Він об’єднав навколо себе провідних митців з 55 країн світу задля підтримки України.
В межах цієї ініціативи українські митці за кордоном доносили іноземцям правду про повномасштабну війну росії проти України, ділилися переживаннями українців, проводили паралелі з історичними подіями, які відбувались на Батьківщині громадян інших держав. Робили це за допомогою сили мистецтва.
«Світ нарешті побачив, що Україна – це справді столиця чудових людей, Україна – це нація Героїв. Збройні сили України, наші волонтери, наші лікарі, весь український народ робить неймовірні речі задля нашої перемоги. І у своїй боротьбі ми – незламні. Мистецький фронт відіграє важливу роль у всіх цих процесах. Спершу «Фарби полум’я сердець» мав на меті стати проєктом народної дипломатії. Згодом він перетворився в цілу історію, розказану мовою мистецтва про війну росії проти України. А мова мистецтва – дуже тонка і делікатна, вона не залишає байдужим, вона говорить правду, вона сягає самої душі. Тому я вірю, що цей мистецький проєкт не лише виконає свою мистецьку місію, а й стане дуже плідним для України. Я щиро дякую кожному, хто причетний. Усім митцям, дипломатам, організаторам та ініціаторам. Ви робите велику справу для нашої перемоги!», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Загалом участь в проєкті взяли понад 200 митців, з них понад 50 знаних у всьому світі художників, що мають досягнення у мистецтві, 8 лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, 28 народних художників України, 15 заслужених художників та діячів мистецтв України.
Проєкт «Фарби полум’я сердець» увійшов до Національної книги рекордів України, як наймасштабніша благодійна мистецька подія в історії України.
Результатом проєкту стало також і видання «Фарби полум’я сердець. Кіноповість». Це твір Володимира Козюка, заснований на реальних подіях, які відбулися в сьогоденній Україні. З етичних норм автор не називає справжніх імен та прізвищ, оскільки деякі люди зараз перебувають у лавах ЗСУ, а деякі, на превеликий жаль, загинули у бою за Україну. Твір, який написав художник Володимир Козюк, переріс у справжній патріотичний проєкт, що став відлунням світу на проблему війни в Україні.
До каталогу увійшли твори митців з України, Німеччини, Швейцарії, Іспанії, Бельгії, Грузії, Польщі, Албанії, Ізраїлю та багато інших.
«Через мистецтво ми показуємо реальну картину подій, що відбуваються в Україні, адже подорожуючи світом розумієш, що не усі до кінця усвідомлюють масштаби трагедій, які зі собою принесла ворожа армія. Багато експонованих творів дійсно унікальні тим, що показують наше сьогодення. До прикладу, ми презентуємо намальовану на ящику з-під снарядів Українську Мадонну. Це твір авторства Олени Косінської «За Живе». Завдяки мистецтву ми хочемо доторкнутись до струн душі кожного», – розповів митець Володимир Козюк.
Усі зароблені кошти з видання будуть витрачені на допомогу українській армії, внутрішньо переміщеним особам, дітям та пораненим бійцям. Вартість видання складає 999 гривень.
Опісля урочистої презентації у Львові, проєкт мандруватиме іншими містами України та іншими країнами.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь