У Львівській ОВА відбулась зустріч з волонтерами щодо питаннь перетину кордону та реєстрації гуманітарного транспорту

У Львівській ОВА Відбулась Зустріч З Волонтерами Щодо Питаннь Перетину Кордону Та Реєстрації Гуманітарного Транспорту (4)

Учасники зустрічі проаналізували роботу системи «Шлях» у 2022–2024 роках.

Відбулася зустріч під головуванням керівника апарату Львівської ОДА Тараса Греня з представниками волонтерських організацій та благодійних фондів. Обговорили ключові питання перетину кордону водіями волонтерських організацій та благодійних фондів за системою «Шлях», реєстрації автомобілів, що прибувають як гуманітарна допомога, та уточнення вимог до заповнення митних декларацій на гуманітарні вантажі.

На зустрічі були присутні представники правоохоронних органів, митниці та сервісних центрів МВС, зокрема:

  • Роман Турчак – заступник начальника ГУНП у Львівській області, полковник поліції;
  • Іван Керезвас – заступник начальника Львівської митниці; 
  • Владислав Котлінський – головний спеціаліст РСЦ ГСЦ МВС; 
  • Сергій Бобра – завідувач сектору комунікації Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Учасники зустрічі проаналізували роботу системи «Шлях» у 2022–2024 роках. За цей період кількість звернень волонтерів щодо перетину кордону зменшилася на 70%. Від початку 2025 року Львівська ОВА розглянула 144 звернення щодо надання дозволу на виїзд за межі України в умовах воєнного стану. 

Окрему увагу приділили питанням реєстрації автомобілів у сервісних центрах МВС та митному оформленню транспортних засобів, ввезених як гуманітарна допомога. Йшлося про транспортні засоби для потреб ЗСУ та медичної евакуації. 

Важливим аспектом обговорення стали зміни в законодавстві. Уряд розглядає постанову, яка може змінити повноваження обласних адміністрацій щодо включення водіїв у систему «Шлях». Учасники заходу обговорили можливі наслідки цих змін для волонтерських організацій.

За результатами зустрічі вирішили провести додатковий семінар із представниками податкової служби, Міністерства соціальної політики та незалежними аудиторами, щоб надати волонтерам роз’яснення щодо фінансової звітності та оподаткування гуманітарної допомоги.

«Дякуємо всім учасникам за активність та співпрацю. Просимо волонтерські організації надавати конкретні пропозиції щодо змін у нормативній базі та удосконалення процесу координації між державними структурами та волонтерами. Львівська ОВА й надалі підтримуватиме волонтерів у питаннях доставки гуманітарної допомоги», – зазначив Тарас Грень.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації