У Дрогобичводоканалі розповіли про дефіцит коштів — варто чекати подорожчання послуг? —

Дрогобич Економіка Новини  У Дрогобичводоканалі розповіли про дефіцит коштів – варто чекати подорожчання послуг?

Сьогодні адиміністрація КП “Дрогобичводоканал” на офіційному сайті опублікувала цифри, що в цілому характеризують фінансову ситуацію на підприємстві. Із цього напрошується висновок, що споживачам варто очікувати нових цін на водопостачання та водовідведення. Подаємо без дослівно.

27 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг прийняла постанову про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення з 1 січня встановлено такі тарифи:
водопостачання — 33,28 грн/м3 з ПДВ);
водовідведення — 15,07 грн/м3 (з ПДВ).

У грошовому еквіваленті при запровадженні нового тарифу місячний дохід підприємства зросте на 1,5 млн грн з ПДВ. Цих коштів не вистачить, щоб перекрити витрати підприємства на електроенергію.

Згідно з укладеними на майданчику “Prozorro” договорів на постачання електричної енергії у 2022 р., ціна 1 кВт електроенергії становила 4,23 грн з ПДВ. До цієї ціни додаються витрати на послугу розподілу електроенергії ( 1 клас – 0,20 грн/кВт, 2 клас – 1,25 грн/кВт).

З 1 січня 2023 р. згідно з укладеними на майданчику “Prozorro” договорів, ціна на електроенергію за 1 кВт становить 5, 90 грн з ПДВ. До цього додається розподіл ( 1 клас – 0,23 грн/кВт, 2 клас – 1,33 грн/кВт ).

КП “Дрогобичводоканал” стабільно споживає у місяць 1,2 млн кВт/год (900 тис. кВт/год – 2 клас, 300 тис. кВт/год – 1 клас) у 2022 р. При такому споживанні у 2022 р. сплачувало в місяць за електроенергію 6,2 млн грн, з нового року ця плата становитиме 8,3 млн грн. Різниця становить 2,1 млн грн, а дохід підприємства при запровадженні нового тарифу зросте всього на 1,5 млн грн. Тому підприємство працюватиме з дефіцитом коштів на електроенергію – 600 тис. грн в місяць.

Зростання плати за послуги з водопостачання та водовідведення на 5 грн за куб м не дає змогу водоканалу навіть повністю закрити витрати на електроенергію. Не йдеться про те, щоб в тарифі були закладені кошти на розвиток чи зарплату. В умовах воєнного стану підприємство ставить собі за пріоритет не допустити перебоїв у надданні життєво необхідних послуг.

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОВІДВЕДЕННЯ

ВИТРАТИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

КП “Дрогобичводоканал”

Джерело