Театр – як чарівна пігулка, яка загоює рани. 15 травня у приміщенні Народного театру ім. Лесі Українки у Народному домі Франка відбулася презентація театралізованого перформансу “Кав’ярня на валізах”.
У виставі взяли участь тимчасово переміщені особи з різних міст України, які приїхали у Дрогобич через війну. Ролі учасників розподіляли залежно від виду їх діяльності: у нас є художниця з Горлівки, фотографиня з Харкова, співачка з Миколаєва, казкарка з Чернігова та інші талановиті люди.
Варто зазначити, що у перформансі взяли участь не лише ВПО, а й дрогобицькі волонтерки які й об’єднали митців. Вони у якості офіціанток приймають наших відвідувачів з різних міст,розказують особливості свого міста та роблять все,щоб підтримати їх і змотивувати займатися творчістю далі.
Автором ідеї є режисерка-постановниця Київського Академічного Театру Українського Фольклору “Берегиня” – Тетяна Авраменко. Задум цього проєкту прийшла до неї на творчій зустрічі для переселенців, яку організували дівчата-волонтерки з Молодіжної ради та Дитячого парламенту.
Захід відбувся за підтримки Цеху доброти, Молодіжної ради Дрогобицької ОТГ та Народного дому ім. І. Франка.
Окрема подяка його директору Петру Миколайовичу Косу за постійну співпрацю,ідейний розвиток та підтримку проєкту,а також п.Аллі – керівниці театру ім.
Л.Українки за надане приміщення для репетицій та виступу.
Проєкт буде продовжуватися і має на меті залучати ще більше творчих людей,які мають свою особисту історію та хочуть поділитися нею з глядачем. У планах — запустити флешмоб різними куточками України, щоб більше відкривалось таких театрально-мистецьких проєктів. Віримо, що після перемоги виставу можна буде привезти в кожен куточок країни, звідки тікали від війни її учасники.
Багато кажуть, мовляв, мистецтво не на часі, однак потрібно перемкнутися психологічно, а театр – саме та потрібна “пігулка”. Мистецтво лікує та загоює рани, кожен з нас зараз на своєму фронті захищає нашу країну.
Христина Плесканка
Залиште відповідь