На Львівщині обговорили організацію реабілітації, а також надання медичної допомоги пацієнтам з інфарктом та мозковим інсультом.
Сьогодні, 29 березня, в департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА відбулася робоча нарада за участю заступниці начальника Львівської ОВА Христини Замули для голів територіальних громад та керівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегменту ST та гострим мозковим інсультом.
«Живемо в непростий час і сьогодні як ніколи важливим є питання стану здоров’я кожного українця. Тому нам треба, щоб кожен медик, управлінець на своєму місці добре робив свою роботу. Тож я рада, що сьогодні присутні керівники кластерних лікарень, а також представники територіальних громад.
Поговоримо про розвиток системи реабілітаційної і післяребілітаційної допомоги у кластерних лікарнях та надання медичної допомоги пацієнтам з інфарктом та мозковим інсультом, а також про можливості щодо покращення якості надання цих медичних послуг», – наголосила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
Так, директорка департаменту охорони здоров’я Наталія Літвінська, зосередила увагу на мережі ЗОЗ, до яких транспортують пацієнтів з ГМІ, наявності клінічних маршрутів пацієнта, підставах для госпіталізації, переведення хворих, забезпечення медичними препаратами та реабілітацію після інсульту.
«В області функціонують 10 лікарень, які уклали договори з НСЗУ щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом. Загальна кількість пролікованих хворих з ГМІ за 2023 рік становить 7525 осіб, з них 6413 – випадки ішемічного інсульту та 1112 – геморагічного. Реабілітацію пройшли 4836 осіб, з них 356 – амбулаторно та 4480 – отримали медичну допомогу стаціонарно. Така допомога доступна у 100% ЗОЗ, внесених у законтрактовану з НЗСУ мережу. Надання допомоги стало кращим, проте необхідно ретельніше ставитись до кожного випадку», – наголосила Наталія Літвінська.
Наголосила на важливості розвитку системи реабілітаційної та післяреабілітаційної допомоги, особливо у теперішній час. Така мережа ділиться за групами послуг, зокрема, на медичну реабілітацію немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя надають 15 закладів охорони здоров’я, реабілітаційну допомогу дорослим і дітям у стаціонарних умовах — 19 та у амбулаторних умовах — 37.
Нагадаємо: У Новояворівській лікарні запрацювало реабілітаційне відділення
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь