У Державному архіві Львівщини відкрили виставку, присвячену полеглим героям

У Державному Архіві Львівщини Відкрили Виставку, Присвячену Полеглим Героям (22)

Вона присвячена бійцям протитанкового взводу 3-го батальйону 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша ЗСУ.

Сьогодні, 29 серпня, у Державному архіві Львівської області відбулася презентація виставки «Полеглі герої протитанкового взводу 3-го батальйону 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша Збройних Сил України». Захід присвячений Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Виставка вшановує пам’ять шести загиблих героїв протитанкового взводу, що героїчно загинули під час повномасштабного вторгнення росії в Україну:

  • Володимира Білогруда (Спінінгіст);
  • Віталія Качкана (Аслан);
  • Івана Ленюка (Дідо, Дід);
  • Максима Дячука (Штурмовик);
  • Ростислава Кичана (Elefant);
  • Тараса Ткачука (Марсель).

Експозиція включає унікальні фото, відеоматеріали, спогади побратимів та особисті речі бійців. Відвідувачі дізналися більше про історії кожного з героїв та глибше усвідомити жертви, принесені заради незалежності нашої країни.

Захід об’єднав родини загиблих, науковців, представників громадськості та всіх небайдужих, нагадавши про ціну свободи та важливість документування історії сучасної боротьби. 

Зокрема, серед присутніх гостей на заход такожі були Голова Львівської обласної організації профспілки державних установ України Роман Балух, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська Політехніка» Іван Хома.

Директор Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс наголосила на важливості документування історії наших захисників:

«Поки триває війна до перемоги, ми не можемо ані знайти точну кількість загиблих, ані назвати всіх поіменно, ані розповісти всі історії про наших героїв. Але Державний архів Львівської області докладає всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав своє життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою. Щоб майбутні покоління мали якомога більше задокументованої інформації про події сьогодення та про тих, хто здобував довгоочікувану, политу кров’ю перемогу».

Заради збереження історичної пам’яті архів започаткував фонд під робочою назвою «Війна» та проводить збір документів для його наповнення. Це спогади мирних мешканців Харківщини та інших областей, які чули страшні вибухи, побачили руйнування своїх домівок і загибель рідних, друзів, дітей. Також збираються фотодокументи перших евакуаційних потягів, які прибували до Львова. Розгублені погляди людей на цих фотографіях не залишать байдужими нікого.

Крім того, до фонду входять фотографії та біографії героїв, які віддали своє життя за Україну, а також інші документи та предмети, що стали експонатами сьогоднішньої виставки.

Збір документів триває, тому кожен українець може долучитися до наповнення фонду, передавши в архів свої спогади про пережиті події, фотодокументи, що відображають життя під час війни, вірші чи пісні, присвячені подіям, які привели Україну до перемоги.

Згодом, після нашої перемоги, усі документи фонду «Війна» будуть описані, оцифровані та представлені для ознайомлення на електронному ресурсі архіву.

Читайте також: Державний архів Львівської області опублікував 117 книг відділу державної реєстрації актів цивільного стану за 1940-1941 роки

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації