Безпілотне надводне судно Devil Ray T-38 і прибережний бойовий корабель ВМС США USS Sioux City (LCS 11) при патрулюванні в Перській затоці. Фото: U.S. Navy/Roland A. Franklin
Підрозділ оборонних інновацій (DIU) Пентагону оголосив терміновий тендер на виробництво для ВМС США малих безпілотних надводних апаратів (sUSV), здатних перехоплювати маневруючі судна.
Як йдеться у оголошенні, розміщеному на офіційному порталі DIU, проєкт отримав назву «Готовий до виробництва, недорогий, морський експедиційний» (PRIME). Він передбачає створення БПЛА, здатних виконувати операції у відкритому морі з автономною навігацією за маршрутними точками, можливостями виявлення та ухилення від дій, повідомляє АрміяInform.
У визначених Міноборони Сполучених Штатів технічних характеристиках зазначено, що надводні апарати мають бути спроможними нести корисне навантаження вагою 450 кг на відстань 500-1000 морських миль (900-1852 км), а також розвивати швидкість до 35 вузлів (65 км/год).
Водночас у вимогах до потенційного постачальника морських безпілотників прописано, що апарати мають бути у своїх діях автономними. Пентагон шукає рішення, які дозволять декільком дронам у «рої» співпрацювати разом, адаптуватися до мінливих параметрів цілі, її постійного маневрування та навколишнього середовища.
В оголошенні також зазначено, що все це може відбуватись в умовах відсутності супутникової навігації (GNSS).
Малий безпілотний надводний апарат (sUSV). Фото: IISS
Одним з особливих положень тендеру є заклик до кількох компаній співпрацювати над однією або кількома пропозиціями. Наприклад, одна фірма може запропонувати платформу sUSV як основну, а інші інтегрувати автономне ядро, безпілотні технології тощо.
Особливо слід визначити той факт, що військове відомство Сполучених Штатів допускає, що постачальник оборонної продукції має усвідомлювати, що ці морські дрони «можуть бути поставлені союзникам та партнерам США із дотриманням експортного законодавства».
Термін надходження заявок на конкурс надзвичайно стислий — до опівночі 12 лютого цього року. А претенденти мають представити не лише готовий прототип, а й довести спроможність виробничих потужностей, на яких є можливість складати 10 дронів щомісяця, або не менше 120 на рік.
Олег Мащенко
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь