Визначні пам’ятки Західної України: 5 приголомшливих місць, які треба відвідати

Україна — дивовижна країна, прекрасна у своїй різноманітності. Довга і насичена подіями історія створила величезну кількість замків, історичних місць і палаців. А переплетіння традицій позначилося на музиці, розвагах, кулінарії і напоях. Але найбільш вражаючимиі цінним все ж залишається природа, інформує Ukr.Media.

Багато людей, коли випадають вихідні, намагаються вирватися куди-небудь на природу, щоб відпочити і тілом, і душею, і запастися позитивним зарядом на подальші трудові будні. І це здорово! Адже, що може бути краще, ніж подорожі? Тільки подорож на Західну Україну по найбільш чудових місцях, про яких ми хочемо вам розповісти.

Тустань (Львівська область)

Історія Тустані починається ще у 12 столітті. Спочатку Тустань виконувала функції фортеці. Будівельники вирішили використовувати природний ресурс скелі, тому фортеця будувалася з дерева, але кріпилася до скелі, з-за чого споруда вийшла дуже надійною. З часом, від дерев'яної конструкції нічого не залишилося, а ось скала існує досі, і своїм зовнішнім виглядом вона нагадує замок.

По-перше, можна відправитися в похід, розташуватися з видом на фортецю, щоб спостерігати за нею біля багаття у вечірніх сутінках. По-друге, Тустань дуже люблять скелелази і любителі екстриму. По-третє, неподалік від Тустані є музей, де можна дізнатися цікаві факти про місто-фортецю. Тут щорічно проходить фестиваль "Ту Стань!", на якому розігруються різні сцени з життя козаків і проводяться реконструкції.

Дістатися можна від Львова на автобусі до Східниці. Від Східниці на маршрутці до села Урич, а з Урича потрібно пройти кілометр пішки.

Заліщики (Тернопільська область)

По-своєму унікальне місто Заліщики за фактом є населеним українським півостровом. Так як він розташувався в яру Дністра, клімат м'який, майже курортний. Раніше в місті навіть була набережна з гарним пляжем, але кілька десятиліть тому повінь її знищила. Зате зараз у невеликому місті є дитячий санаторій з корисною іпотерапією (метод реабілітації за допомогою лікувальної верхової їзди). Вид на Заліщики дійсно вражає, якщо враховувати, що з трьох сторін він охоплений водяними стрічками. Подібні місця в світі можна зустріти лише у США чи у Франції. Цікаво, що в 1919 році Заліщики на кілька днів стали столицею Західно-Української Народної Республіки.

Тараканівський форт (Рівненська область)

Ще одне неймовірне місце, в якому хочеться зняти історичне кіно або навіть містичний фільм, знаходиться біля міста Дубно. Там для захисту залізничної лінії Львів-Київ у 19 столітті був побудований Тараканівський форт. Він має форму ромба, який зовні оточений глибоким ровом із земляними валами, а також укріплений значними стінами. Якщо йти до нього прямо, то можна побачити лише частину грандіозної споруди. Але насправді там під землею сховані чотири поверхи. Зараз, на жаль, форт поступово застаріває, але від цього його обриси ще більше приваблюють туристів своєю таємничістю.

Бакота (Хмельниччина)

Про Бакоту часом кажуть як про "місце, якого немає на карті". Але ви не бійтеся, знайти його можна в 55-ти кілометрах від залізничної станції Кам'янець-Подільський на території Національного природного парку "Подільські Товтри". По суті це село Бакота, жителі якого вже давно не живуть там, адже їх витіснив норовистий сусід — Дністер (насправді це сталося в результаті спорудження гідроелектростанції на річці). Якщо залізти на одну з вершин гори, щоб помилуватися неотесаними скелями з гладдю води, можна навіть пофантазувати про те, як виглядало це місце до великого потопу. Але вид на Бакоту настільки вражає, що забуваєш про цивілізації, милуючись красою природи.

Печерний монастирський комплекс у селі Розгірче (Львівська область)

Неймовірний монастирський комплекс знаходиться в цих печерах, зайшовши у які можна побачити зразки наскального будівництва — такого в Україні випадково не знайдеш. Там на горі знаходиться монастир, з якого відкривається приголомшливий краєвид на долину річки. А ось його печери розташовані в два яруси. Нижній ярус — це житлові приміщення, а на другому знаходиться маленька церква. У це місце цікаво потрапити, щоб спробувати зрозуміти, як саме воно було облаштоване, а також зробити незвичайні фотографії.

Джерело