Виставковий проєкт «Паралельний всесвіт Ігоря Яськевича» презентували у мистецькому центрі LEM STATION

Виставковий Проєкт «Паралельний Всесвіт Ігоря Яськевича» Презентували У Мистецькому Центрі LEM STATION (9)

Його можна оглянути до 27 січня.

Сьогодні, 26 грудня, відкрили першу чергу креативного хабу LEM STATION. З нагоди відкриття відвідувачам презентували виставку «Паралельний всесвіт Ігоря Яськевича». 

Ігор Яськевич – альпініст, фізик і художник, презентував свою експозицію, яка складається з 20 творів, створених у техніках асамбляжу, ready-made та стимпанку. 

«Колекція стала описом мого життєвого шляху, в якому, мабуть, піковою точкою є відвідання вершини світу — гори Еверест. Багато хто з вас знає події, які зі мною відбувались на вершині, вони були написані не мною і не згідно з моїм планом чи сценарієм. Події і містики, і сюрреалізму — це все в якийсь момент розділило життя на «до» і «після» вершини. 

І сьогодні ми будемо розглядати моє життя саме після вершини. 

Цьогоріч, а це вже третій рік після сходження, ідеї почали з’являтись нізвідки, моїм ж завданням було вчасно їх вихопити вирвати, взяти в руки інструмент,  матеріал і зробити. Тому я більшою мірою вважаю себе транслятором, який просто зреалізував те, що мені було сказано. 

Ці роботи описують певною мірою і мій життєвий шлях і якісь сенси і змісти, які я упродовж життя бачив і які є близькі всім нам», — зазначив Ігор Яськевич. 

Роботи митця захоплюють фантастичними образами, що поєднують елементи технічної магії та сюрреалістичних асоціацій. У своїх композиціях автор пропонує поглянути на темряву як на джерело нового світла, змушуючи глядачів замислитися над глибинними сенсами буття. 

«Ігор Яськевич став другим львів’янином в історії, який піднявся на Еверест. Занурився на 70 метрів у глибини Блакитної діри в Червоному морі, яка входить до десятки найнебезпечніших місць для норців. І, пропустивши крізь себе весь цей досвід, розкрився як митець.

«Паралельний всесвіт» – це про людину, її пережиття, плинність часу. Це про відкладання важливих речей на потім, яке може так і не настати.

Запрошую прийти, осмислити та переосмислити те, що кожен робить. Спробуйте зрозуміти автора, який досягнув високої енергетичної точки внаслідок свого екстремального досвіду.

Також впевнений, що оновлений артпростір стане місцем натхнення для багатьох львів’ян. Дякую Тарасу Кицмею і його друзям за відкриття такої крутої локації і за те, що вдихнули життя у цей простір», — наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

У межах виставки відвідувачі також мали змогу побачити короткометражний фільм «Еверест», що розповідає про подорожі автора.

Виставка триватиме до 27 січня 2025 року. 

Години роботи: середа-п’ятниця з 17:00 до 20:00, субота-неділя з 12:00 до 20:00.  Щонеділі з 12:00 до 16:00 автор Ігор Яськевич проводитиме екскурсії, розповідаючи про свої твори та їхнє натхнення.

Довідково: 

Мистецький центр LEM STATION — перевтілене старе трамвайне депо на мистецький простір.

Старе трамвайне депо разом із першою львівською електростанцією  було споруджене 1894 року за проектом Альфреда Каменобродського на перехресті теперішніх вулиць Героїв Майдану, Вітовського та Сахарова

Читайте також: «Епатажний та самотній»: у Львові відкрили виставку, присвячену митцю Михайлу Біласу

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації