Касетний боєприпас
Військові аналітики США підтвердили, що касетні боєприпаси DPICM на полі бою будуть особливо ефективними проти окопів на російських позиціях.
У Пентагоні вважають, що касетні боєприпаси можуть ефективно застосовуватись ЗСУ проти розташованих в окопах російських військ. Про це у четвер, 22 червня, заявила заступник помічника міністра оборони США Лора Купер, передає Reuters.
«Наші військові аналітики підтвердили, що касетні боєприпаси DPICM на полі бою будуть особливо ефективними проти окопів на російських позиціях», — заявила Купер законодавцям під час слухань у Конгресі.
За її словами, причина, чому США досі не схвалили Україні передачу касетних боєприпасів, полягає у існуючих обмеженнях Конгресу на їх надання та з побоюваннями щодо єдності союзників у цьому питанні.
«З точки зору ефективності на полі бою ми вважаємо, що це було б корисно», — додала заступник помічника голови Пентагону.
До слова, касетні боєприпаси заборонені Конвенцією щодо касетних боєприпасів від 2008 року. До неї приєдналися понад 120 держав, в тому числі і більшість членів НАТО. Водночас США, Україна та РФ не підписали цю Конвенцію.
DPICM – це сімейство артилерійських та реактивних касетних снарядів, створених у США. Касетні бойові елементи мають кумулятивні властивості для боротьби з бронетехнікою, а також осколкову дію – для боротьби з живою силою. Деякі бойові елементи можуть мати підривник уповільненої дії.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна нібито попросила США «надати касетні боєприпаси». Зазначимо, що за інформацією правозахисної організації Human Rights Watch, російські війська застосовували в Україні касетні боєприпаси сотні разів як мінімум у 10 із 24 регіонів України.
Залиште відповідь