Види забруднення води та системи її очистки

Організм людини за різними даними на 70-80 відсотків складається з води, тому якість води є одним з найважливіших чинників для забезпечення здоров’я людини. Якість питної води у великих містах контролюється водопостачальними організаціями – водоканалами, де вода проходить відповідну очистку та знезараження від шкідливих бактерій та мікроорганізмів. Водночас споживати таку воду без попереднього кип’ятіння не рекомендується, на відміну від рідини, що пройшла крізь системи очистки води для квартири чи приватного котеджу, які можна замовити у спеціалізованих організаціях чи на сайтах інтернет-магазинів, що здійснюють продаж зазначених систем.

Типи забруднення води, які унеможливлюють її споживання без очистки

Навіть чиста та прозора, на перший погляд, вода може мати неприємний присмак чи сторонній запах, який може свідчити про наявність у складі рідини різноманітних сполук-домішок, пов’язаних з надлишковим вмістом розчинених у воді солей важких металів (заліза та алюмінію), сірководню, який має специфічний неприємний запах чи натрію хлориду. Не варто випробовувати сили свого організму вживаючи:

  • каламутну воду, вигляд якої свідчить про наявність у ній не повністю розчинених (твердих) часточок, які сформовані піском, глиною чи мулом;
  • воду, що має будь-яке забарвлення (неприродній колір), спричинене органічними чи хімічними речовинами, які можуть як природнє, так і промислове походження. Червонуватий колір води свідчить про надлишковий вміст розчиненого у воді заліза, яке залишає бурий осад після тривалого відстоювання рідини;
  • надто жорстку чи надміру мінералізовану воду, воду з надмірним чи недостатнім рівнем кислотності (оптимальною для води є кислотність в межах від 6,5 до 8,5 pH).

Всіх перелічених видів забруднення води можна уникнути, використовуючи ефективні системи очистки води, які можна придбати у компанії БТ-Сервіс.

Як правильно обрати систему очистки води

Вибір системи чи її окремих складових для очистки води здійснюється після проведення хімічного та бактеріологічного аналізу рідини, що тече з водопровідного крана. Ідеальну якість води можна досягти тільки після її повного очищення за допомогою вугільного та мембранного фільтрів, фільтру грубої очисти та проходження рідини скрізь систему т. з. зворотного осмосу. Знезараження води від вмісту шкідливих для організму бактерій здійснюється під впливом ультрафіолетових променів.

Для проведення аналізу воду з під крана необхідно набрати в чисту поліетиленову пляшку (попередньо вода має стікати з крана впродовж 10 хвилин).