Відбудова України: Укрексімбанк представив свою роль та можливості для бізнесу

Укрексімбанк

Цьогоріч банк планує посилити міжнародний напрямок бізнесу, щоб зміцнити підтримку експортно-імпортних підприємств, великих корпоративних компаній та муніципалітетів за участі коштів міжнародних фінансових установ.

Сьогодні у Львові провели круглий стіл «Архітектура фінансування відбудови України. Роль і можливості Укрексімбанку». Серед учасників заходу – представники влади, банківського сектору та бізнесу.

Серед розглянутих питань:

—       фінансування української відбудови. Бачення міжнародних партнерів. Роль Укрексімбанку;

—       спеціалізовані фінансові продукти, що зроблять приватний сектор основним гравцем у відбудові України;

—       позиції з якими Укрексімбанк завершив І півріччя 2023 року та плани на 2023-2024 роки;

—       унікальність програм Укрексімбанк спільно з МФО;

—       інвестиційно-курсові прогнози на друге півріччя 2023 року;

—  Львівський регіон. Успіхи потреби і можливості після 1,5 року повномасштабної війни.

Привітав присутніх начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Вдячність внутрішньому бізнесу та внутрішньому інвестору за те, що ви робили до війни і робите зараз – за нові робочі місця, сплачені податки. Завдяки вам тримається економіка. Нехай кредитні кошти будуть дешевші в державі, тоді ми будемо ще швидше розвиватись. Дякую Укрексімбанку та бажаю нових клієнтів. Ми готові розвивати область, проте влада без банківської сфери і бізнес-середовища не досягне результатів. Чітко розуміємо, що прозорість, відсутність корупції і чесність – створюють довіру між бізнесом, банківським сектором і владою. Вибудувавши цей місточок довіри, матимемо успішну державу. Дякую кожному, хто вірить в Україну та інвестує в неї», – зазначив очільник області.

АТ «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) –  державний, системно важливий банк, який повністю належить Уряду України.

Його заснував у 1992 році Уряд України задля реалізації державної політики в сферах промисловості, зовнішньої торгівлі, економіки та фінансів. Чисті активи банку станом на 1 квітня 2023 року становили 249 мільярдів гривень.

Як зазначили під час заходу, цьогоріч Укрексімбанк планує посилити міжнародний напрямок бізнесу, щоб зміцнити підтримку експортно-імпортних підприємств, великих корпоративних компаній та муніципалітетів за участі коштів міжнародних фінансових установ (МФО).

За даними НБУ, понад 55% фінансування від МФО що надходить в Україну через банківський сектор, здійснюється через Укрексімбанк. У поєднанні з широким переліком міжнародних партнерських фінансових установ (Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Європейський інвестиційний банк (EIB), Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) – це найсильніші позиції на ринку.

«Укрексімбанк – потужний корпоративно-інвестиційний банк. Уявляючи те, як будуть відновлюватися енергетична, транспортна та логістична інфраструктури держави, очевидно, що Україна реалізовуватиме ідейно та якісно нові інфраструктурні проєкти, які вимагають складно-структурованих фінансових рішень за участі держави, найбільших компаній корпоративного сектору, міжнародних фінансових інституцій.

Маючи стійкі позиції на ринку, що дає можливість залучати великі обсяги фінансування на вигідних умовах і на тривалий термін, банк планує долучатися до розробки масштабних проєктів відбудови та розбудови критичної інфраструктури, як-от енергетики, транспортної логістики, нафтоперероблення, продовольчої безпеки», – розповів Голова Правління Укрексімбанку Сергій Єрмаков.

Пошкоджені чи зруйновані війною міста і громади першочергово потребуватимуть інвестицій та фінансування в комунальну інфраструктуру – лікарні, школи, житловий фонд.

Укрексімбанк у межах великих інфраструктурних проєктів зможе надати муніципалітетам необхідну експертизу, що значно прискорить терміни реалізації та підвищить ефективність фінансування. Також важливим соціальним компонентом стане створення як тимчасового, так і постійного житла для вимушених переселенців.

Команда Укрексімбанку, спираючись на досвід понад 30 років своєї діяльності, продовжуватиме об’єднувати міжнародні фінансові організації, інтереси держави та український бізнес для відновлення країни.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит у розмірі €50 млн державному Укрексімбанку, щоб підтримати його у забезпеченні безперервного доступу до фінансування для підприємств та муніципалітетів, які постраждали від війни. Даний кредит, який підпадає під «Програму забезпечення стійкості та засобів для існування» ЄБРР, спрямовану на мінімізацію економічних збитків від війни, підписали 23 червня в лондонській штаб-квартирі ЄБРР.

Також в межах заходу зазначили, що субпроєкти, фінансовані за рахунок кредиту, сприятимуть покращенню операційних, фінансових та екологічних показників, підтримуючи клієнтів Укрексімбанку, які працюють переважно в ключових галузях агробізнесу/продовольчої безпеки, енергетики, транспорту та переробної промисловості.

«Фінансові потреби муніципалітетів також зростають, особливо в західній частині України, яка вважається відносно безпечною і куди багато компаній перенесли свій бізнес зі східних регіонів. Муніципалітети потребують розширення інфраструктури для внутрішньо переміщених осіб, розвитку підприємницької діяльності, а також ліквідності для компенсації тимчасового недоотримання доходів і додаткових витрат, пов’язаних із війною», – додали на заході.

Довідково

Основні фінансові продукти Укрексімбанку:

— Інвестиційні кредити, кредити на поповнення обігових коштів, в т.ч. експортноорієнтованим підприємствам, акредитиви, гарантії.

—     Унікальні умови валютообмінних операцій.

— Доступ до міжнародних та державних кредитних програм (програми кредитування ЄБРР, МБРР, ЄІБ та державні програми «Доступні кредити 5-7-9», ЕКА, державні гарантії).

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації