Останніми роками на ринку з'явилася велика кількість електричних зубних щіток. Виробники позиціонують їх як більш ефективні, ніж звичайні мануальні, але лікарі однозначно не говорять про перевагу того чи іншого виду щіток, інформує Ukr.Media.
З точки зору лікарів-стоматологів складно однозначно визначити перевагу одного або іншого виду зубних щіток. Тут усе залежить від особистих уподобань і зручності використання. Головне — вибирайте м'яку щітку або середньої жорсткості, щоб не пошкодити ясна та емаль, повідомили медики.
Вони підкреслили, що ще важливо міняти зубну щітку кожні 2-3 місяці або раніше, якщо вона зносилася.
Зверніть увагу ще на один вид щіток — монопучкові, що складаються з одного пензлика в кілька волосків. Вони призначені для очищення міжзубних проміжків, приясенних кишень. Таку щітку необхідно використовувати після основного чищення зубів, особливо якщо ви використовуєте брекети, вдавалися до імплантації або в разі проблем із яснами, додали стоматологи.
За їх словами, добре підходять для гігієни порожнини рота ополіскувачі. Засоби цієї групи діляться на щоденні та лікувальні. Різниця між ними в тому, що щоденні не містять спирту, їх можна використовувати для видалення м'якого зубного нальоту.
У лікувальних же ополіскувачах міститься хлоргексидин, триклозан або спирт. Перед їхнім застосуванням обов'язково треба проконсультуватися зі стоматологом і використовувати не довше 2 тижнів поспіль: інгредієнти, що входять до їхнього складу, можуть спричинити появу відчуття сухості в роті, а також від хлоргексидину іноді з'являється темний наліт на зубах.
Медики зазначили, що є ще іригатор. Це дуже корисний гаджет, спецприлад для порожнини рота, який під тиском струменем води очищає приясенні ділянки і ті місця, куди не проникне зубна щітка: міжзубні проміжки, брекети, імпланти. Також за допомогою іригатора простіше доглядати за протезами.
Залиште відповідь