«Ветеранська політика має бути наскрізною»: голова Львівської ОВА Максим Козицький

«Ветеранська Політика Має Бути Наскрізною» Голова Львівської ОВА Максим Козицький (3)

Сьогодні, 26 листопада, у Львові відбулися публічні консультації щодо Стратегії ветеранської політики України на період до 2030 року.

Зустріч організували Центр спільних дій та Міністерство у справах ветеранів України. Мета заходу – дізнатися думки різних людей і організацій про те, як краще допомагати ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам, як розробити та втілити ефективний план підтримки ветеранського середовища.

В ході публічних консультацій учасники обговорили стратегічні напрямки розвитку ветеранської політики, як забезпечити створення умов для добробуту, фізичного відновлення та соціальної адаптації ветеранів і ветеранок.

Основними темами для обговорення були:

  • Як забезпечити високий рівень добробуту ветеранів, їхню реабілітацію та повернення?
  • Які соціальні гарантії та пільги відповідають сучасним реаліям?
  • Що має зробити держава для підвищення довіри та поваги до ветеранів?
  • Яким має бути увіковічнення та вшанування пам’яті загиблих героїв і як створити стандарти меморіалізації російсько-української війни?
  • Як будувати ветеранську політику, що врахує інтереси всіх ветеранів і членів їхньої родини?

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький підкреслив необхідність участі органів місцевого самоврядування в усіх процесах напрацювання та реалізації ветеранської політики та наголосив на важливості реалізації Плану внутрішньої стійкості Президента Володимира Зеленського в частині підтримки ветеранів.

«Ветеранська політика має бути наскрізною. Неважливо, де живе ветеран – він має отримувати однаково якісні послуги та доступ до благ. Органи місцевого самоврядування повинні активно брати участь у формуванні та реалізації цієї політики», – зазначив очільник області.

За словами міністерки у справах ветеранів Наталії Калмикової, основна мета ветеранської політики — справедливе і гідне майбутнє для ветеранів й ветеранок та їхніх родин. Вона також наголосила на необхідності координації ветеранської політики різних органів та забезпеченні доступності послуг. 

«Назріла й перезріла необхідність переглянути пільги ветеранів і ветеранок. Потрібно забезпечити сучасним ветеранам сучасні державні гарантії. Не те, що переповзло з СРСР, а те, що відповідає реаліям», – зазначила міністерка.

Міністерство у справах ветеранів очікує, зокрема, створення ефективної мережі послуг і вдосконалення процедур надання статусів та впровадження комплексних програм відновлення, реінтеграції та психологічної підтримки.

В ході консультацій виступили також керівники структурних підрозділів Львівської обласної військової адміністрації, які поділилися своїми здобутками у реалізації ветеранської політики.

Керівники департаментів наголосили, що ці досягнення можуть бути використані як модель для інших областей і стати основою для подальших пропозицій, які будуть враховані при формуванні нової стратегії ветеранської політики.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації