Великі люди, які вживали наркотики

Історія пам'ятає багатьох людей, життя яких обірвалося дуже рано з-за їх пристрасті до наркотиків. Кожен знає, що їх вживання безпосередньо пов'язане з небезпекою для здоров'я і життя, проте, професійна діяльність деяких особистостей, які увійшли в історію, нерозривно пов'язана з цією згубною звичкою, інформує Ukr.Media.

Багато винахідників, вчених, письменників і художників змогли витягти для себе своєрідну користь від вживання наркотичних речовин.

Томас Едісон

Томас Едісон — відомий винахідник і власник понад 4 тис. патентів. Така продуктивність вченого (і часте безсоння) напевно пов'язана з його любов'ю до напою з великим вмістом кокаїну в його складі. Напій, відомий як Вино Маріані, був зроблений з вина Бордо з додаванням листя коки. Едісон сміявся над своїми колегами, кажучи, що сам він може працювати по 72 години, перш ніж відчує втому і йому захочеться подрімати.

До речі, не тільки Едісон захоплювався цим особливим напоєм, президент США Вільям Мак-Кінлі також часто вживав його. Може здатися дивним, що навіть така людина, як папа римський Лев XVIII оцінив Вино Маріані, напій настільки сподобався йому, що він нагородив його винахідника Анджело Маріані.

Кен Кізі

Кен Кізі — автор культових романів «Над гніздом зозулі» та «Часом примха велика». Коли Кізі був аспірантом Стенфордського університету, він вирішив взяти участь у проекті MKULTRA (програма контролю свідомості ЦРУ, який спонсорується урядом), в якому був підданий кільком галюциногенам, в тому числі ЛСД. Свої найкращі книги автор написав під впливом цього препарату.

Фрідріх Ніцше

Фрідріх Ніцше — відомий німецький філософ, який захопився наркотиками в похилому віці. Досі не існує єдиної думки, але припускають, що речовиною, якої філософ віддавав перевагу, був опіум. У часи, коли Ніцше перебував під впливом згубної пристрасті, він створив один з найкращих своїх творів, «Генеалогія моралі», трохи більше, ніж за два тижні.

The Beatles

Тільки порівняйте назви ранніх пісень групи з більш пізніми та ви помітите щось незвичайне. На початку творчого шляху пісні групи мали назви «Love Me Do», «Please, Please Me», «I Want to Hold Your Hand» та інші в цьому ж дусі, поки не з'явилося згодом щось на кшталт «Tomorrow Never Knows», «Lucy in the Sky With Diamonds» і «Strawberry Fields Forever».

Щось змінилося у творчості групи, і немає сумніву, що наркотик відомий, як ЛСД був причиною цього перетворення. Вживання наркотиків відбилося на ліриці та звучанні музики гурту, навіть на їх стилі в одязі. Кожен з членів групи в якийсь момент вживав ЛСД (відомо, що Джон Леннон і Джордж Харрісон вживали наркотик досить часто). Однак саме Пол одного разу прокоментував ефект від нього. Він сказав, що ЛСД не тільки допоміг йому поглянути на світ інакше, але також допоміг йому стати краще, стати більш чесним, терпимим членом суспільства.

Хантер Стоктон Томпсон

Всім відомо, що багато письменників вживали наркотики під час роботи над своїми творами.

Випадок Томпсона особливо цікавий, оскільки, здається, наркотики і його творчість мали нерозривний зв'язок. На це вказує його висловлювання, яке дуже часто цитують: «Я не порекомендую секс, наркотики та божевілля кожному, але в моєму випадку вони завжди працювали відмінно». До речі кажучи, його перу належать одні з найбільш витончених творів літератури XX століття.

Олдос Хакслі

Поза всякого сумніву, найвідоміша робота Хакслі — це його книга «Про чудовий новий світ». Письменник також виявляв жвавий інтерес до ефектів психоделії. Він вважав, що людський мозок обмежує свідомість, а галюциногени покликані допомогти людині розширити його. Цій ідеї присвячена відома робота автора «Двері сприйняття». Хакслі стверджував, що вживання мескаліну поряд з молитвою або медитацією може допомогти досягти просвітлення.

Пабло Пікассо

Можливо, найвпливовіший художник XX століття, Пабло Пікассо, експериментував з новими методами в живописі, зокрема, захоплювався кубізмом. Але кубізм — це непросто мистецтво, багато хто вважає, що він став результатом вживання Пікассо психотропних речовин.

Варто тільки поглянути на деякі з картин Пікассо, щоб переконатися, що він мав свій особливий погляд на природу речей. Його роботи унікальні, ніхто раніше не писав нічого подібного. Мабуть, не тільки його кубістичні роботи створені під впливом наркотиків. Очевидно, вживання гашишу та опіуму торкнулося бачення світу митця куди в більш значною мірою. Припускають, що «Рожевий період» творчості також був порушений схильністю Пікассо до психотропних речовин. Проте що вживав художник опіум, морфій або гашиш, досі є предметом суперечок.

Стів Джобс

Відомо, що засновник Apple любив ЛСД, він говорив про нього: «Це був хороший досвід, який змінив моє життя, я радий, що це сталося зі мною». Після його відходу з Apple в 1980-х роках, коли він не міг досягти згоди з генеральним директором компанії, Джоном Скаллі, щодо ціни Mac і способу його реклами Джобс припинив на якийсь час вживати марихуану і ЛСД, можливо, тому він зміг знову відчути себе. Абсолютно ясно, що повернення Джобса в Apple, неважливо — з ЛСД або без, дозволило компанії досягнути неймовірних висот і стати такою, якою ми знаємо її зараз.

Карл Саган

Карл Саган — знаменитий вчений, був активним прихильником легалізації марихуани. Спочатку він написав есе на цю тему, а пізніше під псевдонімом Dr. X видав книгу «Марихуана: погляд під іншим кутом». У цій книзі Саган писав, що спочатку він думав, що дія марихуани — це не більш ніж ефект плацебо. Він продовжував вживати марихуану і тоді оцінив її дію. Він писав: «Марихуана допомогла мені зрозуміти мистецтво та оцінити його по достоїнству, адже я ніколи не замислювався про це раніше. Я зміг досягти розуміння намірів художника. Це лише одна з багатьох людських меж, яку я зміг перетнути завдяки марихуані».

Вінстон Черчилль

Звички, що стосуються сну Вінстона Черчилля, добре відомі. У часи Другої світової війни він часто спав до 3:00 і вставав о 8:00, тим самим обмежуючи себе тільки 5-ю годинами сну. Можливо, його здатність невпинно трудитися, і мало спати, безпосередньо пов'язана з використанням амфетаміну, препарату, поширеного серед його військовослужбовців.

Черчилль використовував амфетамін, щоб підтримувати себе в оптимальному стані, бути бадьорим і зібраним протягом часу, коли доля всього світу, здавалося, була в його руках.

Хоча Вінстон не єдиний світовий лідер того часу, хто використовував амфетаміни, щоб поліпшити мозкову діяльність. Відомо, що Адольф Гітлер теж вживав цей сильний і небезпечний наркотик.

Джерело