Вчені досліджували океан на глибині 4000 м, ось найдивніші тварини, яких вони знайшли

Команда з 58 вчених вирушила в місячну експедицію, щоб вивчити безодню недалеко від узбережжя Австралії. Проводячи дослідження на глибинах 4000-6000 метрів, учені сподівалися виявити безліч нових видів, і їм це вдалося. Вчені знайшли багато цікавих зразків, зовнішній вигляд яких варіювався від дивних до лякаючих. Своїм незвичайним зовнішнім виглядом вони зобов'язані високому тиску води, вічній темряві і малій кількості їжі, яку можна знайти на такій глибині, передає Ukr.Media.

Скляні губки (Glass Sponge)

Скляні губки мають скелет складається з шестипроменевих кремнієвих голок, деякі з яких можуть досягати одного метра в довжину. Вони харчуються шляхом "просіювання" через своє тіло бактерій та інших одноклітинних організмів з води.

Червоний голчастий краб (Red Spiny Crab)

Цей яскраво-червоний колючий краб має бронею з шипів, які захищають тіло від небезпек океанських глибин. Насправді це не справжні краби, тому як вони мають більшу спорідненість з раками-самітниками, навіть незважаючи на те, що у них є колючі панцирі.

Риба-труна (Coffinfish)

Ця маленька загадкова глибоководна риба-труна з мутними блакитними очима і червоними плавниками. Це потенційно новий вид.

Арахісовий черв'як (Peanut Worm)

Цей глибоководний черв'як належить до сімейства черв'яків під назвою сипункуліди, і хоч зовні він схожий на щось інше, вчені розгледіли в його формі схожість з арахісом в шкаралупі. До речі на арахіс вони стають більше схожі, коли стискають свою голову всередину. Також вони можуть виробляти потомство як від особини протилежної статі, так самостійно.

Акула-вирізатель печеньок (Cookiecutter Shark) або бразильська акула, що світиться

Ця моторошна білюмінісцентна акула володіє гострим рядом трикутних зубів і мешкає приблизно на глибині 1000 метрів. Вона полює на великих риб, акул, китів, дельфінів, вигризаючи в них шматки розміром з печиво, звідси і назва.

Риба-крапля (Blob Fish)

Ця риба була виловлена з глибини 2,5 км недалеко від Нового Південного Уельсу, Австралія. Вона має м'яку водянисту плоть і здобуває собі їжу влаштовуючи засідки, лежачи нерухомо на дні, чекаючи, коли нічого не підозрююча здобич пропливе повз.

Риба-ящірка (Lizard Fish)

Бути домінуючим хижаком на глибині 1000-2500 метрів дуже важко, бо на такій глибині дуже мало їжі. Тому риби-ящірки живуть далеко один від одного, щоб максимізувати і без того мізерні ресурси.

"Безлика" риба ("Faceless" Fish)

Ця безока і "безлика" риба була виявлена на глибині 4000 метрів. Вперше цей вид був виявлений більше 140 років тому в північній частині Коралового моря під час першої океанографічної експедиції парусно-парового корвета «Челленджер». Через століття вигляд був знову відкритий в Австралії.

Гримпотевтис, відомий також як восьминіг Дамбо (Dumbo Octopus)

Свою незвичайну назву цей восьминіг отримав завдяки наявності плавців, які дуже нагадують вуха діснеївського персонажа Дамбо. Однак на відміну від мультиплікаційного слоненяти, цей восьминіг використовує свої плавці, щоб плавно ковзати по глибокій і темній безодні.

Коралліморф (Corallimorph)

Ці коралові організми належать до тієї ж групи, що і анемони, медузи, тверді корали та інші щупальцеві морські істоти.

Офіури, або змієхвостки, або тендітні зірки (Brittle Star)

Офіури зустрічаються по всьому світу, починаючи від північних берегів Сибіру і закінчуючи південною частиною Антарктиди, але незважаючи на це про них поки все ще нічого невідомо.

Оседакс або зомбі-черв'як (Zombie Trojan)

Оседакси можна знайти в розкладаючихся останках китів на дні океану. Вони пробираються в кістки і знаходять собі прожиток там.

У даних черв'яків немає ротів і кишечника, зате у них є бактерії, які перетравлюють їжу за них.

Гігантські морські павуки

Насправді це не зовсім павуки, а одні з найбільш стародавніх членистоногих планети Земля. Будова їх тіла дуже проста, так як воно трохи більш складне, ніж звичайна трубочка, з яких вони складаються. У багатьох морських павуків є ноги, які світяться в темряві.

М'ясоїдні ракоподібні (Flesh-Eating Crustaceans)

Ці бокоплави, також відомі як амфіподи, є глибоководними сміттярами, поглинаючи майже всі поживні речовини, з якими вони стикаються, включаючи останки мертвих китів, які прийшли зі світу над ними.

Голотурія скотопланес, відома також як Морська свиня (Sea Pig)

Ці забавні істоти були виявлені в морському заповіднику Freycinet недалеко від Тасманії. Вони є своєрідними пилососами океану, тому як під час переміщення по дну вони всмоктують мікроорганізми через свої трубчасті ноги.

Їжак-блин (Pancake Urchin)

Насправді ці круглі мешканці моря в своєму природному середовищі зовсім не круглі.

Сліпий вугор

Цей незвичайний вугор має желейної шкірою, на якій зовсім немає луски, і мешкає на глибині 2000-6000 метрів. В добавок у нього зовсім немає очей, бо на глибині, у якій він мешкає, немає світла.

Риба тринога (Tripod Fish)

У російській мові ці риби більш відомі як абіссальний батиптер. Як і всі риби цього виду ця має дуже жорсткі плавники і маленькі очі. В процесі добування їжі вони стають проти течії виставляючи свої грудні плавники вперед, намагаючись відчути здобич, яка буде пропливати повз них.

Джерело