В Україні запустять Єдиний туристичний реєстр

Фото Ілюстративне (11)

Він має розпочати роботу з 1 січня 2025 року.

Торік Львівська ОВА зверталась із проханням до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, щодо експериментального проєкту із запровадження щоденного обліку туристів, який мав на меті отримувати статистичні дані та бачити портрет туриста, який приїжджає з ціллю відпочинку, рекреації або оздоровлення на Львівщину чи в Україну загалом.

28 червня цього року Кабінет міністрів схвалив постанову № 754 про «Деякі питання ведення Єдиного туристичного реєстру», яку впроваджуватиме Державне агентство розвитку туризму України.

Реєстр призначений для створення рівних можливостей на ринку туристичних послуг та забезпечення суб’єктів господарювання, державних органів, органів місцевого самоврядування, а також інших осіб достовірною інформацією про суб’єктів туристичної діяльності, об’єктів туристичної інфраструктури та інформаційно-довідкових матеріалів.

Єдиний туристичний реєстр забезпечуватиме ведення обліку суб’єктів туристичної діяльності, об’єктів туристичної інфраструктури, статистичної інформації у сфері туризму та курортів шляхом створення, збирання, розміщення, накопичення, оброблення реєстрових даних, надання реєстрової інформації, захисту, електронної інформаційної взаємодії, оприлюднення та обміну інформацією і документами в електронній формі.

«До повномасштабного вторгнення галузь туризму була однією із провідних у нашому регіоні. Сьогодні зменшились потоки туристів, проте сфера гостинності показує хороші результати зважаючи на туристичний збір та продовжує виконувати належно свої функції. Із запровадженням Єдиного туристичного реєстру, сподіваємось на те, що у нас буде змога отримувати  більш точні дані щодо туристичних потоків, кількості закладів тимчасового розміщення. Надіємось, що запровадження ЄТР позитивно вплине на прозоре ведення бізнесу та збільшить надходження до місцевих бюджетів від туристичного збору» — розповів керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.

Як додали в управлінні туризму та курортів значна частина закладів тимчасового розміщення сьогодні знаходяться в тіні, що в свою чергу унеможливлює прозоре ведення бізнесу на туристичному ринку. Окрім цього, неможливо створювати передумови для безпеки туристів та гарантувати якісно надані послуги.

За проведеними статистичними підрахунками Львівщина недоотримує  щонайменше 150 млн грн в рік від сплати туристичного збору до місцевих бюджетів. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації