В Україні створили унікальну мобільну систему РЕБ, яка допоможе ефективніше запускати дрони

В межах проєкту Brave1 українські розробники створили мобільний комплекс пеленгаторів ЕТЕР. Наразі тривають тестові випробування приладу.

Про це у телеграм повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«ЕТЕР — це комплекс пеленгаторів, який виявляє ворожі сигнали радіостанцій, дронів та РЕБ. Це допомагає військовим ефективніше виконувати бойові завдання, запускати безпілотники й уражати ворожі позиції», — йдеться в повідомленні.

Михайло Федоров розповів, що за допомогою цього пристрою військові перед запуском дрона зможуть перевіряти наявність сигналу ворожого РЕБу, а потім формувати безпечний маршрут.

«Сам комплекс мобільний та модульний, що дає змогу швидко замінювати пошкоджені компоненти. Зараз розробкою на фронті користуються окремі підрозділи Сил оборони», — додав міністр цифрової трансформації.

ЕТЕР — це лише одна з унікальних технологій, яку створили українці, щоб ефективніше протидіяти ворогу та зберігати людські життя. Якщо є ідеї або проєкти в оборонній сфері, подавайте їх через платформу Brave1.

Джерело