В «Оповіщення ЦЗ» пояснили, чому жителі Львівщини можуть не чути тривогу

Вчора, 11 липня, під час чергової повітряної тривоги спровокованої зльотом російського МІГ-31, у спільноті «Варта-1» спалахнула суперечка щодо («чутно/не чутно», «спрацювала/заглючила», «достатньо/не достатньо») роботи системи оповіщення. Про це повідомляє Оповіщення ЦЗ.

Пояснення від Оповіщення ЦЗ мешканцям Львівщини:

1. Підтримання гучномовного обладнання, яке встановлене на адміністративних територіях територіальних громад належить до відповідальності органів місцевого самоврядування. Якщо сирена була справна й раптом не чути сирени під час тривоги — радимо звертатися до міської, сільської, селищної ради. У всіх громадах призначені відповідальні за роботу системи оповіщення, вони знають як діяти та куди звертатися у таких випадках.

2. Щодо кількості гучномовного обладнання в громадах.

Розвиток місцевих систем оповіщення так само прерогатива місцевої влади. Якщо обладнання не вистачає для повноцінного оповіщення, то необхідно вимагати від своїх обранців визначити, яке саме обладнання треба встановити, обрати виробника, виділити відповідні кошти, змонтувати, підключити.

Буває, що громада виділила кошти, провела закупівлю, обладнання вироблене, підрядник чекає команди на встановлення. Але місцева влада не спроможна протягом півроку перенести електромеханічну сирену з одного місця на інше. 

Оповіщення ЦЗ повідомило про Золочівську громаду:

«Вам достатньо засобів оповіщення, чи ні?  Чи може ту сирену ми власним коштом демонтуємо та передамо туди, де вона більше буде в нагоді?»

 3. Оповіщення — це не тільки «виття сирен».

Отже, отримати сигнали цивільного захисту можна за допомогою:

  • телеканалів «1 Західний», «UA Львів»;
  • ФМ радіостанцій «Радіо Перше», «Львівська хвиля», місцевих мовників тощо;
  • мережі проводового радіо;
  • мобільних додатків «Повітряна тривога» від Ajax Systems inc та «Air alert» від chichi.com.ua;
  • телеграм-каналу Оповіщення ЦЗ.

Джерело