В «ОХМАТДИТі» борються за життя 13-річної пацієнтки з правцем

Фото: ОХМАТДИТ (15)

Дівчина вже місяць перебуває у стані медикаментозної коми.

До «ОХМАТДИТу» госпіталізували 13-річну дівчину з правцем.

«Дівчину направили до нашого шпиталю із клінікою “гострого живота” і болями у попереку. Після діагностики та усіх аналізів наші лікарі зʼясували, що у дівчини правець. 

Дівчина вже місяць у стані медикаментозної коми у стабільно важкому стані. До цього стан був вкрай важкий. Спільними зусиллями команди наших медиків його вдалось стабілізувати. Однак, загроза життю ще є», – розповіли медики. 

Окрім цього, у пацієнтки масивний аскаридоз. Це глистяне захворювання, викликане круглим черв’яком Аscaris lumbricoides (аскарида людська). Також це одні з найбільших хробаків-паразитів, за 3 місяці в організмі вони виростають до 25-44 см. Самка щодня відкладає до 200 тисяч яєць.

«У дівчинки неврологічний дефіцит. Ми будемо робити ще додаткові обстеження аби виключити органічне ураження мозку», – розповіла завідувачка відділення анестезіології Віра Приймакова. 

Правець – це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Захворювання передається контактним шляхом, а також через відкриті рани у вигляді порізів, опіків, обморожень, скалок, пролежнів, укусів на шкірі та ушкоджень слизових оболонок людини. Найчастіше зараження відбувається внаслідок дрібних побутових травм і поранень стоп. Від людини до людини це захворювання не передається.

Дитина не була вакцинованою. Тож лікарі нагадують про важливість вакцинації від правцю. Це єдиний і надійний захист від цього небезпечного захворювання. Дітям уперше в плановому порядку проводиться з 2-місячного віку, потім в 4 і 6 місяців. Ревакцинація в 6 і 16 років. Далі вакцину проти правця вводять кожні 10 років для всього дорослого населення.

«Вакцинація дасть змогу уникнути такого важкого, життєво загрожуючого захворювання, як правець. 

Спори правцю досить стійкі у зовнішньому середовищі. Як тільки є мінімальне пошкодження шкірних покривів, утворюється ранка – ті спори проникають, виділяють токсини, уражають нервову систему. Небезпечні судоми можуть призвести до смерті», – додала медична директорка Центру дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ» Марта Яцула. 

Контакти для запису на консультацію: 067 760 00 31. 

Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

Нагадаємо: Турецький лікар спільно з командою щелепно-лицевих хірургів «ОХМАТДИТу» прооперував ще двох дітей

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації