В офісах Координаційного центру надали більше 2000 послуг: з якими запитами зверталися у червні

Звіт Координаційного Центру Підтримки Цивільного Населення При ЛОВА

В Координаційному центрі розповіли, яку допомогу надавали в офісах, що працюють у кожному районі Львівщини.

У червні у координаційних центрах надали більш ніж 2134 послуг. Основні запити це: звернення від родин військових за юридичним супроводом, пошук змістовних рішень проведення часу для дітей та підлітків на літній період, кейс-менеджмент для людей у складних життєвих обставинах, які проживають у МТП, психологічний супровід та перескерування людей з загостренням хвороб до вузьких фахівців у лікарні, фінансово-гуманітарна допомога для ВПО та людей літнього віку. 

Менеджери координаційних центрів допомогли знайти рішення 1954 особам. З них: 211 – психологічних, юридичних, психосоціальних послуг надали військовим та їх сім’ям, інформаційний супровід у громаді – 107, фінансово-гуманітарні звернення – 722, психологічні консультації – 972, юридичні консультації – 122.

Кількість звернень щодо допомоги по районах області: Червоноградський – 544, Львівський – 194, Стрийський – 538, Золочівський – 152, Дрогобицький – 169, Самбірський – 294, Яворівський – 63.

Аналітику даних щодо потреб та цільових аудиторій, які потребують допомоги, забезпечує ГО «Птаха України».

За даними волонтерської спільноти «Медико-психологічна допомога», волонтери якої з перших днів війни перебувають на Львівському вокзалі, на Львівщину прибули 804 евакуйовані людини.

Гуманітарний напрямок роботи координаційних центрів цього тижня підтримали БО «Міжнародний Медичний Корпус». Так, більше 360 жінок отримали «набори гідності» для вразливих категорій населення в громаді;

Шпиталь Шептицького консультував лікарів та ВПО за напрямком «Телемедицина», ГО «Я-Маріуполь» підтримала гуманітарною допомогою людей, переселених з Маріуполя та околиць, у 3 районах області (Яворівському, Золочівському, Червоноградському), кризовий менеджер БФ «Карітас Стрийської Єпархії» надавав комплексну підтримку на місці, у Самборі постійну підтримку надає Самбірська РО «Товариства Червоного Хреста України», БФ «Діагномед» – активно працює у Львівському районі, БО «Єзуїтська служба» – всебічно допомагають ВПО, які щойно прибули у нашу область, у МТП області підтримку у соціалізації здійснювала БО «Шотландський шелтер». 

У громадах Львівщини БФ «Рокада» та FSD Ukraine «Швейцарський фонд протимінної діяльності» провели ряд важливих освітніх тренінгів з правильної поведінки із мінними залишками.

Окрім гуманітарної допомоги у координаційних центрах надають юридичні консультації для ВПО, людей з інвалідністю та пенсійного віку, родинам військових. Закриття юридичних звернень забезпечили: БО «Право на захист», БФ «Triangle», БО «Я-Маріуполь», БО «Норвезька Рада у справах біженців», БО «Данська Рада у справах біженців», ГО «Жіночі перспективи». 

Психологічну підтримку у координаційних центрах надавали психологи «Регіон Карпат» NEEKA, БФ «Рокада», БФ «Людина в біді», БФ «Мальтійська служба допомоги України», БФ «Карітас-Львів», та фахівці координаційних центрів за підтримки БФ «Міжнародний медичний корпус». Підтримку людей літнього віку та людей з інвалідністю здійснює БФ «Helpage».

Також, серед важливих заходів, що відбулися у межах роботи з партнерами Координаційного центру при Львівській ОВА:

26 червня, у Львові відбувся комплексний семінар. Організував його БФ «Міжнародний медичний корпус», який є партнером Координаційного центру  з метою проаналізувати досвід, отриманий під час програми MHPSS (mental health and psychosocial support) за останні 2 роки. А також виявити існуючі прогалини та запропонувати рішення для покращення реагування на гуманітарні потреби. Деталі: https://loda.gov.ua/news/109043

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації