Фото: Фокус Польща та Україна домовилися відновити транзит аграрної продукції
Основною метою Шляхів солідарності було надати Україні альтернативні шляхи експорту сільськогосподарської продукції та інших товарів, зазначили у Брюсселі.
Єврокомісія привітала угоду між Польщею та Україною щодо транзиту української агропродукції, але не змінила свою позицію про неприйнятність односторонніх дій Варшави. Про це сказала прес-секретар Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер, повідомило напередодні агентство PAP.
«Ми вітаємо цю заяву як перший крок до вирішення ситуації, що склалася. Однак ми не змінюємо нашої позиції, що односторонні дії неприйнятні», — сказала вона.
За словами прес-секретаря, Єврокомісія продовжує працювати із зацікавленими державами-членами ЄС, а також з українською владою у цій сфері.
Вона нагадала, що віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс обговорить спірне питання під час переговорів 19 квітня з владою України та п’ятьма країнами-членами ЄС.
«Основною метою Шляхів солідарності було надати Україні альтернативні шляхи експорту сільськогосподарської продукції та інших товарів, гарантуючи функціонування української економіки в умовах блокади чорноморських портів. Тому важливо забезпечити, щоб транзит справді був і щоб це зерно потрапляло до тих країн, де його найбільше потребують», — зазначила представниця ЄК.
Феррер додала, що йдеться про країни, що розвиваються, які все ще зіштовхуються із ситуацією зростання цін на продукти харчування через нестабільність, викликану російською війною проти України.
Нагадаємо, 18 квітня Польща та Україна домовилися відновити транзит аграрної продукції. При цьому імпорт із України й надалі буде заборонено.
А сьогодні у Мінагрополітики пояснили, як ітиме агропродукція через Польщу.
Залиште відповідь