Усміхнена депресія — що це?

З боку буває непросто запідозрити депресивний стан іншої людини. Інколи люди підтримують безтурботну бесіду, весело жартують. Але насправді в душі вони знаходяться на межі запущеної, тривалої депресії.

Якщо подивитись на них, то не зумієш про це здогадатися. У суспільстві прийнято вважати, що люди, які переживають стрес, завжди повинні бути похмурими. Однак не завжди це відповідає дійсності.

Більшість людей незалежно від статі та віку, іноді відчувають тугу та негативні думки, і це природно, але довготривалі й інтенсивні негативні переживання не є нормою. Багато людей ведуть більш-менш звичний спосіб життя і навіть не здогадуються про те, що в них виникла депресія. Адже цей стан людина переживає індивідуально, залежно від її особливостей.

Накраще для первинної самодіагностики депресії — пройти тест.

В народі такий вид депресії назвали – усміхненою. Більшість людей не приділяють особливої уваги цьому стану, або ж плутають цей стан зі звичайним страхом і тривогами, що нічого не значать. Будь-які негативні емоції намагаються приховувати поза посмішкою. Позитивний настрій — це брехливий бар’єр, який приховує справжні почуття.

Викликати стан прихованої депресії може будь-яке потрясіння. Професіонали впевнені, що така депресія може бути небезпечніша за своїми наслідками, ніж звичайна. Людина відчуває як емоційні розлади, а й фізіологічні порушення. Порушується сон, і виникає апатія до всього навколишнього світу.

Прихована депресія нагадує маску, яка згодом може призвести навіть до суїцидальних думок.

Щойно ви виявили у себе подібний розлад настрою, потрібно звернутися до фахівця (психіатра, психолога або психотерапевта у Львові).

Зробити перший крок до початку роботи з психологом можна й за допомогою таких сервісів як психолог онлайн (через Скайп, Zoom, Whatsapp).

Також не забувайте ділитися своїми переживаннями із близькими людьми. Самостійно визначтеся, кому ви можете довірити свої проблеми та переживання. Перестаньте почуватися тягарем, здійснюйте щоденну роботу над власною свідомістю. Коли ви встановите довірчі стосунки та зумієте поділитися своєю проблемою, то відчуєте полегшення.

Профілактика

Люди, які страждають на цю недугу, часто задаються питанням, чому в їхньому житті відсутня радість. Зазвичай вони мають усе, чого вони хочуть, але позитивних емоцій немає.

При цьому досить часто людина зовсім не приймає тієї думки, що вона потрапила в біду і потребує сторонньої допомоги.

1. Усвідомлення. Кожна людина має усвідомити, що хвора. Однак це не так легко, особливо, для сильних особистостей. Вони всі свої справжні почуття ховають далеко. Такі особи дуже бояться показати свої слабкі сторони.

2. Спілкування. Більше спілкуйтеся з людьми та обговорюйте свої неприємності. Не приховуйте своїх емоцій. Якщо ви боїтеся нав’язувати свої проблеми рідним, зверніться до фахівця. Мовчати не потрібно.

3. Власна самооцінка. Психологія часом дозволяє невеликі сумніви у собі та своїх силах, але тільки не в період депресії. Якщо у скрутний час ми починаємо себе критикувати, то наша самооцінка падає ще нижче. Тверда віра у власні сили дозволяє нам вийти із будь-якого становища. Не забувайте балувати себе, хвалити, заохочувати. Не залишати поза увагою власні, хай невеликі, але здобутки. Подумки підбадьорювати себе, говорити собі добрі слова і навіть візуалізувати як вас хвалить дуже шанована людина. Все це чудово допомагає почати відчувати власну значущість, відчути, що ви гідні кращого!

Exit mobile version