Україні на часі предметно думати про енергонезалежність — Міжнародна нафтогазова конференція у Львові

Сьогодні на Львівщині відбувається вже ІХ Міжнародна нафтогазова конференція НЬЮФОЛК НКЦ.

Попри воєнний стан організатори заходу розповідають, від традиції не відмовились, навпаки, вважають, що саме зараз актуально та важливо обговорити ситуацію і напрацювати шляхи вирішення проблемних питань у нафтогазовому секторі України, повідомляє ЛОВА.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, зокрема, що зараз Україні необхідно предметно думати про енергонезалежність. Спільно з Європою побудувати єдину ефективну енергетичну систему, у якій не буде місця росії.

«Це непростий виклик, адже росія досі використовує викопні види палива як економічну та політичну зброю. Європа щодня відправляє в рф мільярд євро. Оплачуючи російські нафту та газ, вона продовжує фінансувати країну-терориста. Тиск «Газпрому» поки що заважає більшості країн повноцінно надавати Україні допомогу. Але Європа шукає альтернативу, бо розуміє, що Україна стоїть не лише за себе, — каже Максим Козицький. — Країни, які уже з нами на енергетичному фронті, країни, які відмовилися від російського газу: Болгарія, Польща та Фінляндія. Це ті, хто насамперед є нашими союзниками у цій боротьбі».

Крім того, як зазначив під час Всесвітнього економічного форуму відомий філантроп Джордж Сорос, навіть канцлер Німеччини Олаф Шольц «здається, врешті-решт робить правильні речі» – йде до відмови від «Північного потоку-2», збільшення витрат на оборону та відправлення зброї Україні.

Для досягнення енергетичної незалежності Україні потрібно інвестувати в науку та технології, вважає начальник ЛОВА. Розвивати нафтогазовий сектор, будувати нафтопереробні заводи, розробляти нові родовища газу й нафти, інвестувати в трубо- та газопроводи, зокрема у ті, які будуть вести на територію України з країн Балтики. А з іншої сторони – треба не забувати про акумуляцію електроенергії, інвестиції у водень, сонце та вітер.

«Те, що 16 березня наша електромережа синхронізувалась з ENTSO-e, лише перший крок. Нам потрібен експорт – не лише електрики, але й газу», — наголосив Козицький.

Джерело