Україна очікує низку грантів та кредитів у травні

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official Україна сподівається на кредити та гранти в умовах війни

У травні очікується надання Україні кредитів та грантів від країн-партнерів та від міжнародних фінансових організацій.

Україна очікує на отримання у травні низки грантів та кредитів. Як планують фінансувати бюджет в умовах війни, розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Маємо великі очікування щодо того, що ми можемо отримати найближчим часом від наших партнерів. Це $500 млн додаткового гранту США, 150 млн євро від Німеччини, італійці узгодили новий кредит у 200 млн євро. Ще 1 млрд (канадських) доларів від Канади, яка погодила таку суму через адміністративний рахунок МВФ. Ці кошти очікуємо найближчим часом», — сказав він.

Також Японія підтвердила додатковий кредит у $300 млн, який також очікується у травні.

Крім того, Україна у травні сподівається отримати нове фінансування Нідерландів, $200 млн першого траншу кредиту Світового банку на $1 млрд, ще $100 млн від СБ покриття видатків із виплат переселенцям, а також $60 млн покриття соціальних виплат.

«Британці через мультидонорський трастовий фонд СБ підтвердили додаткову гарантію до того, що вони вже надали у розмірі $500 млн. По 10 млн євро очікуємо від Латвії та Литви, а також Австрії, ще $10,5 млн — від Швейцарії, 20,5 млн євро — від Данії. Крім того, Польща та Фінляндія зараз вирішують суму та механізм допомоги. Ще 20 млн євро — від Норвегії, також через трастовий фонд. Ісландія у травні має надати 470 тис. євро», — розповів міністр.

Крім того, Європейський інвестиційний банк повинен перепрофілювати чинні проекти на суму близько 1,1 млрд євро, очікується рішення Єврокомісії, і можливе виділення кредиту Францією.

«Але інструмент, на який ми покладаємо основні надії, це спеціальні права запозичення. Був лист прем’єр-міністра країнам — потенційним донорам, які можуть поділитися часткою СДР. Йшлося про 10%. Зараз ми працюємо над механікою цього процесу», — зазначив Марченко.

Він також повідомив, що у квітні дефіцит держбюджету становив 89,7 млрд грн проти 80,6 млрд грн у березні. У доходах загального фонду 76,2 млрд грн грантова допомога склала 22 млрд грн.

Глава Мінфіну визнав, що у квітні коштів надійшло недостатньо, проте проблему, як і у березні, вдалося зняти за рахунок управління ліквідністю.

Нагадаємо, міжнародна донорська конференція, що відбулася напередодні у Варшаві, зібрала 6,5 млрд доларів для України.

Джерело