Фото: epravda.com.ua Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко
Україна протягом року може наростити експорт електроенергії до ЄС до 3-4 ГВт на добу, вважає голова ДТЕК. Також країна може запропонувати свою газову інфраструктуру та потенціал для зростання видобутку природного газу.
Україна протягом року може в рази збільшити постачання електроенергії до Європи і, таким чином, допомогти країнам Європейського союзу позбутися залежності від російських енергоресурсів. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
«Росія використовує енергетичні ресурси як зброю для шантажу більшої частини світу. Відрізання Росії основного джерела фінансування та закупівля енергії в Україні не лише скоротить фінансування російських військових, а й допоможе відновити мирну країну, яка має європейські цінності та сприятиме довгостроковій енергетичній безпеці Європи», – написав він у колонці для Atlantic Council.
За його словами, Україна вже має можливість експортувати до ЄС до 1,5 ГВт електроенергії на добу. За оцінками компанії, потенційно протягом року постачання може збільшитися до 3-4 ГВт.
Також, на думку Тимченка, Україна може запропонувати ЄС свою газову інфраструктуру та потенціал для зростання видобутку природного газу.
«Після Норвегії Україна володіє найбільшими газовими покладами в Європі і видобувала майже 20 млрд кубометрів газу на рік до війни. За оцінками ДТЕК, ця цифра зросте на третину протягом наступних трьох років. Але для повної інтеграції нашої країни в Європу знадобиться щось на зразок «українського плану Маршалла», спрямованого на відновлення України з урахуванням довгострокової економічної стабільності, та енергетика має бути одним із її пріоритетів. Це буде вигідно не лише Україні, а й усій Європі», — вважає голова ДТЕК.
Раніше в компанії Ріната Ахметова вже заявляли, що стратегію енергобезпеки ЄС має бути переглянуто.
Нагадаємо, з 16 березня Україна поєднала свої електромережі з європейськими без права комерційних перетікань – експорту-імпорту.
Залиште відповідь